Kurzy, dílny, srazy


Pokud není u konkrétního kurzu uvedeno jinak, kurzy se vždy konají přímo v našich obchodech.

Šitý korálek "Disa"

Na tomto kurzu si ukážeme, jak ze zcela běžného materiálu vykouzlit efektní korálkový korálek, který svou geometrickou strukturou připomíná vybroušený drahokam.
Se zájemci si navíc ukážeme, jak lze jen jednoduchou záměnou materiálu a vynecháním zdobení vytvořit efektní drobné šité korálky.

Budeme pracovat s 6mm mačkanými nebo broušenými korálky, 3mm ohňovkami, Matubem 10/0 a japonským rokajlem velikosti 15/0. V ceně kurzu je materiál na jeden korálek.

Kurz je určen pro mírně a středně pokročilé, předpokládají se zkušenosti s šitím z korálků a dobrá prostorová představivost.

Délka trvání: cca 3 hodiny

Minimální počet účastníků: 5 osob 

Tiffany vitráže pro začátečníky - ptáčci, motýli, květy, andělé a jiné ploché dekorace

Na kurzu si vyrobíme plochý vitrážový objekt s motivem dle vlastního návhrhu z barevných vitrážových skel klasickou metodou zpracování plochého skla. Naučíme se navrhnout a zpracovat šablonu a osvojíme si práci s vitrážovým sklem. Společně si osvojíme techniku řezání a broušení skla, kompletování, cínování a také leštění a patinování hotového výrobku. Dále si ukážeme, jak správně zacházet s pájecím perem a ostatními pomůckami. Po celou dobu kurzu se Vám bude věnovat profesionální lektorka s mnohaletými zkušenostmi se zpracováním skla. Samozřejmostí je poradenství v oblasti následného případného pořízení materiálu a pomůcek.

Materiál i všechny pomůcky dostanete k dispozici, s sebou si vezměte pouze dobrou náladu a chuť se něco nového naučit. 

Délka kurzu cca 6 hodin Kurz není vhodný pro děti do 15 let - práce se sklem a horkou páječkou. Kurz je vhodný zejména pro začátečníky, ale i pro mírně pokročilé, kteří se chtějí v technice zdokonalit. 

Na kurz se vybírá záloha 500.- (informace pro platbu zašleme po přihlášení). Zaplacením zálohy je rezervace platná, platbu je nutné zaslat nejpozději do 3 dnů od obdržení platebních údajů. Záloha je vratná nejpozději 5 pracovních dní před konáním kurzu. V případě pozdějšího odhlášení z kurzu je možné za sebe poslat náhradníka. 

Vzhledem k délce kurzu doporučujeme vzít si s sebou oběd nebo svačinku - mikrovlnná trouba je k dispozici. 

Minimální počet účastníků: 3 osoby

Černé drátování - PTÁČCI JARABÁČCI

Přijďte si na kurz vyzkoušet techniku klasického drátování s naší oblíbenou dvorní drátenicí Aničkou a vyrobit si okouzlující dekoraci z černého páleného taženého drátu.

Vyrábět budeme PTÁČKY JARABÁČKY, při jejichž výrobě si vysvětlíme základní pravidla a postupy, jak s drátem pracovat, aby nás poslouchal. Naučíte se vyrobit konstrukci ze silného drátu, kterou následně dozdobíte korálky a různými druhy spirál dle svého vkusu.

Během kurzu si vyrobíte dle šikovnosti cca 2 ptáčky. Veškerý materiál i pomůcky jsou v ceně kurzu. Po celou dobu kurzu se vám bude věnovat profesionální lektorka s dlouholetou zkušeností s drátováním. 

Kurz je vhodný i pro děti od 12 let.  

Délka trvání: 3 hod.

Minimální počet účastníků: 3

Plstěná brož Kočička

Úplně nový kurz, který opět kombinuje ovčí rouno a korálky. Technikou plstění jehlou (suché plstění) si vyrobíme malou brož v podobě roztomilé kočičky, kterou můžeme vytvořit třeba jednobarevnou nebo mourovatou.
Brož je pevná a kompaktní, takže se jedná o časově náročnější postup, který vyžaduje značnou dávku trpělivosti a vytrvalosti, výsledkem je ale lehoučká, originální a roztomilá brož, která vyvolá úsměv na tváři každého, kdo ji uvidí. 
V ceně kurzu je kompletní materiál na zhotovení brože (rouno a korálky v potřebné barevné kombinaci, brožový můstek) a zapůjčení veškerých pomůcek.
  
Kurz je vhodný pro mírně pokročilé, zvládne i šikovný začátečník.
  
Délka kurzu: cca 4 hodiny

Skleněné vinutí na kahanu pro začátečníky

Víte, co jsou to vinutky? Jsou to ručně vyráběné korálky navíjené ze skleněných tyčí nad sklářským kahanem. Každý kousek je opravdový originál a na světě nenajdete dva stejné. 

Výrobou vinutých perel se zabývám cca 12 let a je to opravdová láska a vášeň. Máte-li chuť tohle krásné řemeslo vyznoušet a nahlédnout pod pokličku horkého skla, je tento kurz jako stvořený přesně pro vás! 

Co se naučíte? Seznámíte se se základními principy práce na sklářském kahanu. Naučíte se kulaté korálky z italského i českého skla z ruky bez formičky, nekonečné zdobení tečkami a puntíky, vytahování nití/stringerů a práce s nimi.

Vinout budeme na kyslíku z lahve a na propanu, pomůcky a materiál jsou v ceně kurzu, včetně skleněných tyčí. Dozvíte se vše o základním vybavení, materiálu a pomůckách, se kterými budeme pracovat. 

Kurz je určen pouze pro 3 osoby, každý účastník má po celou dobu kurzu k dispozici svůj kahan. 

Hotové korálky musí cca 1 hodinu chládnout, než je možné si je odnést. Poslední vyrobené kousky bude tedy nutné si vyzvednout později, případně vám je zašlu poštou. 

Na kurz se vybírá záloha 500.- (informace pro platbu zašleme po přihlášení). Zaplacením zálohy je rezervace platná, platbu je nutné zaslat nejpozději do 3 dnů od obdržení platebních údajů. Záloha je vratná nejpozději 5 pracovních dní před konáním kurzu. V případě pozdějšího odhlášení z kurzu je možné za sebe poslat náhradníka. 

Délka kurzu: 3,5 hodiny

V případě, že Vám nevyhovuje termín kurzu, neváhejte mne kontaktovat na tel: 605 543 051 a určitě se domluvíme na nějaký jiný. Marta z Qítka :-)

Tiffany vitráže - otevřená dílna s lektorkou

Mnoho z Vás již mé kurzy absolvovalo a už ví, o čem vitráže Tiffany jsou. Možná byste se rádi pustili do svého vlastního projektu, ale netroufáte si na to sami, případně nemáte k dispozici to správné vybavení. 

V rámci ceny otevřené dílny si můžete vyrobit cokoli, co si vymyslíte a co se vleze v rámci materiálu do formátu A4 (v případě větší spotřeby materiálu bude cena vypočtena individuálně). 

Návrh na zvolený výrobek si můžete připravit předem nebo si jej vytvoříme společně až na místě (vy si přinesete jen nápad v hlavě :). Společně zhodnotíme možnosti, navrhneme a zpracujeme šablonu, prodiskutujeme možná rizika a poté společně zpracujeme celý projekt.  Osvěžíme si techniku řezání a broušení skla, kompletování hotového výrobku, cínování a také leštění a patinování.

Otevřená dílna je určena pouze pro 4 osoby, máte tak zaručenou plnou a individuální pozornost profesionální lektorky s mnohaletými zkušenostmi se zpracováním skla.

Samozřejmostí je poradenství v oblasti následného případného pořízení materiálu a pomůcek.

Materiál i všechny pomůcky dostanete k dispozici, s sebou si vezměte pouze dobrou náladu, nějaký skvělý nápad a chuť se opět posunout o krok dál!

Délka kurzu: dle zvoleného motivu

Na kurz se vybírá záloha 500.- (informace pro platbu zašleme po přihlášení). Zaplacením zálohy je rezervace platná, platbu je nutné zaslat nejpozději do 3 dnů od obdržení platebních údajů. Záloha je vratná nejpozději 5 pracovních dní před konáním kurzu. V případě pozdějšího odhlášení z kurzu je možné za sebe poslat náhradníka. 

Vzhledem k délce kurzu doporučujeme vzít si s sebou oběd nebo svačinku - mikrovlnná trouba je k dispozici. 

DÍLNA NENÍ URČENA PRO ZAČÁTEČNÍKY, KTEŘÍ SE S TECHNIKOU VITRÁŽÍ NIKDY NESETKALI, PROTOŽE SE NEJEDNÁ O KLASICKÝ KURZ! 

Minimální počet účastníků: 3 osoby

Jasmine Flower - šité květiny

Na tomto kurzu si ukážeme jeden z mnoha způsobů, jak ušít drobné korálkové květiny. Hotová kvítka můžete použít jako součást většího šperku (freeform, korálková výšivka) a nebo je jen jednoduše naketlovat a vytvořit přívěsek v podobě bohatého květenství.
Na kurzu si ukážeme, jak na stejném základu ušít hned několik různých velikostí květů a poupat, povíme si s čím hotové květy nejlépe kombinovat při finální kompletaci a jak z květů sestavit ketlovaný přívěsek.

Budeme pracovat s korálky Matubo 10/0, TOHO 11/0 a 15/0 a drobnými mačkanými korálky.
V ceně kurzu je balíček, který vystačí minimálně na šest velkých květů + návod v elektronické podobě.

Balíček neobsahuje kovodíly. Budete-li chtít hned na místě začít s kompletací, doneste si a nebo si na místě zakupte základní kovodíly (spojovací kroužky, ketlovací nýty, kousek řetízku s většími oky, případně zapínání a náušnicové háčky, s výběrem ráda poradím). Na kurzu bude k dispozici jedna sada kleští, doporučuju donést si i své vlastní nářadí.

Kurz je určen pro mírně a středně pokročilé, předpokládají se předchozí zkušenosti s šitím z korálků.)

Délka kurzu: cca 3 hodiny 

Min. 5 účastníků

Základy techniky Freeform

Na tomto kurzu se naučíme základy techniky freeform - jedná se o populární a velmi kreativní techniku výroby šitého šperku, která spočívá ve volném střídání použitých druhů a barev rokajlu i stehů, kterými šijeme. Výsledkem této techniky je vždy originální, neopakovatelný šperk.

Na kurzu si vyrobíme základní freeformový náramek šitý peyote stehem, na kterém se seznámíme se základními principy této techniky - povíme si jaký materiál je pro freeform vhodný a jak správně zvolit barvy pro váš projekt, jak v peyote stehu volně střídat použité barvy, tvary a velikosti korálků, jak tvarovat naši práci a jak vytvářet "síťovanou" strukturu typickou pro freeformové šperky. Ukážeme si jak ve freeformu pracovat s většími korálky a komponenty, jak se vypořádat s drobnými chybami či nedostatky (a dělají se ve freeformu vlastně chyby?) a jak se vypořádat se zapínáním - ať už pomocí kovodílů či pouze jehlou a nití.

Vzhledem k časové náročnosti této techniky je možné, že si budete muset náramek dokončit doma.

Materiál: V ceně kurzu je materiál (balíček směsi korálků) na vytvoření jednoho náramku, budeme pracovat s rokajlem české a japonské výroby, s mačkanými a broušenými korálky, zlomky minerálů a dalšími přírodními materiály.

Pokud si chcete vytvořit náramek s obšívaným donutem či kabošonem uprostřed (jako na ukázkových fotografiích), doporučuju si již obšitý donut/kabošon donést s sebou na kurz, ať nám zbude více času na samotný freeform.
Použijte svou oblíbenou techniku (peyote steh, korálková výšivka) a pokud možno neutrální barvy, na obvod nenašívejte žádné zdobení. Konec nitě zapošijte, ale nestřihejte.
Též doporučuju si s sebou vzít trochu korálků, které použijete na obšití kabošonu.
Použitím vlastního materiálu se cena kurzu nemění.

Kurz je určen pro mírně a středně pokročilé. Předpokládají se základní zkušenosti s šitím z korálků (peyote steh). Není vhodné pro začátečníky.

Tip: pokud už základy techniky freeform ovládáte, ale přesto byste si s námi rádi "zašili", vezměte si s sebou nějaký podivně tvarovaný a jinak "neobšitelný" kamínek a spolu si ho na kurzu zkusíme "ofreečkovat".

Trvání: cca 3-4 hodiny
Min. 5 účastníků

Kurz výroby květin z Foamiranu – Duhová růže – MSGOMA

Na kurzu vás naučím vyrobit duhovou růži z Foamiranu, naučíte se nahřívat Foamiran, vytvarovat na žilkovači, barvit olejovými pastely, správně vystřihnout a dotvarovat jednotlivé lístky. Nakonec vše slepit do tvaru krásné velké růže. Nezapomeňte na malé a větší ostré nůžky, veškerý další materiál i pomůcky máte v ceně kurzu.

Kurz je vhodný pro začátečníky a mírně pokročilé.

Délka kurzu 3 - 3,5 hodiny

Minimální počet účastníků: 5 osob

Kurz výroby z Foamiranu – DEKORACE - SRDÍČKO

Foamiran – DEKORACE - SRDÍČKO

Tentokrát vytvoříme dekoraci do domu, nebo hezký dárek. Naučíte se barvit a tvarovat jednotlivé květy, spojit je s pestíky a vše správně naaranžovat a nalepit na překližkové srdíčko. Veškerý materiál a pomůcky budete mít nachystané.

Kurz je vhodný pro začátečníky a mírně pokročilé.

Délka kurzu 3 - 3,5 hodiny

Minimální počet účastníků: 5 osob
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.