Kurzy, dílny, srazy


Pokud není u konkrétního kurzu uvedeno jinak, kurzy se vždy konají přímo v našich obchodech.

Přívěsek "Amira"

Na tomto kurzu si vytvoříme úchvatný přívěsek v podobě krajkové hvězdy, inspirovaný geometrickými motivy typickými pro orientální architekturu.

Budeme pracovat s korálky Matubo Miniduo, Gemduo a 8/0, s 4mm ohňovkami a rokajlem o velikostech 11/0 a 15/0. V ceně kurzu je balíček materiálu na jeden přívěsek + návod v elektronické podobě.

Kurz je vhodný pro středně pokročilé, předpokládají se předchozí zkušenosti s šitím z korálků (dvoudírkové korálky, dobré utahování). Není vhodné pro začátečníky.

Trvání: cca 3,5 hodiny

Minimální počet účastníků: 5 osob

Registrovat

Náramek na paměťovém drátu (pro začátečníky)

Na tomto "all inclusive" kurzu šitého šperku pro začátečníky se spolu naučíme hned několik základních technik práce s korálky a vytvoříme si efektní a nepřehlédnutelný náramek.

Naučíme se:

* Vše co potřebujete vědět o šití z korálků - popovídáme si o tom, jaké v šitém šperku používáme korálky, návlekové materiály, nářadí a pomůcky.

* Plochý peyote steh - jedná se o jednu z nejznámnějších a nejuniverzálnějších technik šití z korálku, s nějakou z jejích variant se setkáte téměř v každém šitém šperku. My si na kurzu ukážeme tu nejjednodušší - plochou ze sudého počtu korálků - a využijeme ji k ušití jednoduchých šitých korálkových korálků ve tvaru válečku.

* Dutinku šitou herringbone stehem - herringbone steh je další populární šicí technikou a často se využívá právě pro výrobu korálkových šňůr a dutinek. My si na kurzu ušijeme několik kousků dutinky, které následně zpracujeme do náramku.

Na kurzu se důkladně seznámíme se základními principy obou technik (včetně začátku, navazování nití a zakončení) a všechno si několikrát zopakujeme, abyste si zvládli našít dostatek polotovarů ke kompletaci náramku a zároveň si obě techniky natolik osvojili, abyste je posléze byli schopni použít ve své vlastní tvorbě.

Kurz je primárně koncipován pro začátečníky, nicméně užijou si ho i pokročilejší tvůrci, kteří již s šitím z korálků zkušenosti mají. Ti se mohou těšit na pohodové a nenáročné šití se značnou mírou kreativity a pořádnou náloží "bonusových" fint, tipů a fíglů - vyzkoušíme si třeba peyote steh z lichého počtu korálků (včetně vzorování), kroucenou herringbone dutinku a spoustu variant drobných šitých korálků založených převážně na prostorovém pravoúhlém stehu.

Na závěr kurzu všechny připravené polotovary navlečeme na paměťový drát - jedná se o pevný návlekový materiál, který se často používá pro výrobu jednoduchých náramků. Paměťový drát nepotřebuje zapínání, nosí se přímo omotaný na ruce a k jeho zakončení potřebujete jen ploché či kulaté ketlovací kleště. Práce s paměťovým drátem má často pověst jednoduché techniky pro tvoření s dětmi, nicméně kombinací s šitými díly můžete i obyčejný "paměťák" povýšit na originální a honosný šperk.

(Počítejte prosím s tím, že výroba šitých dílů je poměrně časově náročná a zejména pokud je to vaše první zkušenost s korálkováním, může se stát, že nám čas vyhrazený pro kurz nebude k dokončení náramku stačit a budete si jej muset dokončit doma -  v takovém případě můžete čerpat z podrobných návodů a nebo se mnou další postup kdykoliv konzultovat prostřednictvím e-mailu nebo messengeru)

Budeme pracovat rokajlem zn. Preciosa, TOHO a Matubo, s různými druhy mačkaných a broušených korálků nebo zlomky minerálů a s paměťovým drátem. V ceně kurzu je balíček materiálu na jeden náramek + návody na všechny použité techniky v tištěné i elektronické podobě + zapůjčení pomůcek.

Kurz je vhodný pro začátečníky. Předchozí zkušenosti s korálkováním nejsou nutné. Předpokládá se kladný vztah k ručním pracem.

Trvání: cca 5 hodin

Min. 5 účastníků

Registrovat
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.