Kurzy, dílny, srazy


Pokud není u konkrétního kurzu uvedeno jinak, kurzy se vždy konají přímo v našich obchodech.

Náušnice "Irina"

Na tomto kurzu si vytvoříme luxusní a elegantní náušnice v historizujícím stylu. Nejprve si spolu klasicky obšijeme drobné oválné kabošony, které následně pomocí mačkaných korálků a drobného rokajlu dozdobíme do podoby náušnice - a na závěr si se zájemci ještě ukážeme postup výroby drobného šitého komponentu z obšívaného 6 mm korálku, kterým můžeme doplnit hotové náušnice (viz "zelený" model) a nebo jej použít samostatně.

Budeme pracovat s kabošony 10x14 mm a s 6 mm kulatými korálky, převážně z minerálů + s japonským rokajlem ve velikostech 15/0 - 10/0 a s mačkanými 3 mm kuličkami. V ceně kurzu je sada materiálu na jeden pár náušnic (bez kovodílů). 

Kurz je určen pro mírně a středně pokročilé, předchozí zkušenosti s šitím z korálků (obšívaní kabošonů/znalost peyote stehu) podmínkou.

Trvání: cca 4 hodiny

Minimální počet účastníků: 4 osoby 

Registrovat

Náramek "Amaru"

Na kurzu si vytvoříme luxusní náramek s etno nádechem. Ušijeme si efektní komponent z Minidua, ohňovek a mačkaných kuliček a naučíme se jednotlivé komponenty efektním způsobem spojovat do náramku. Komponenty lze ale použít i samostatně a k náramku můžete tak snadno dotvořit kompletní sadu šperků.

Budeme pracovat s korálky Matubo Miniduo, 8/0, 11/0, TOHO 15/0, 6mm mačkanými korálky a 4mm a 3mm ohňovkami. V ceně kurzu je balíček materiálu na jeden náramek (bez kovodílů). Vzhledem k časové náročnosti je možné, že si jej budete muset dokompletovat doma.

Kurz je určen pro mírně pokročilé a šikovnější začátečníky, předpokládají se předchozí zkušenosti s šitím z korálků.


Max. počet účastníků: 8

Minimální počet účastníků: 4 osoby 

Registrovat

Přívěsek "Mahidevran"

Šitý šperk pro náročné!
Nechte se inspirovat kouzlem orientálních pohádek a vytvořte si originální a nepřehlédnutelný přívěsek.
Nejdříve si pomocí prostorového pravoúhlého stehu vytvoříme základní konstrukci přívěsku a dozdobíme vnější stranu, následně si vyberete jednu ze dvou možných variant středového zdobení dle vašich preferencí - můžete zvolit jednodušší variantu s velkým kabošonem uprostřed a nebo složitější verzi připomínající filigrán.

Budeme pracovat s japonským rokajlem TOHO 11/0 a 15/0, 3mm a 4mm ohňovkami a korálky Matubo Superduo (případně Miniduo) a skleněnými nebo kamennými kabošony o průměru 10 nebo 20mm. V ceně kurzu je sada na výrobu jednoho přívěsku + schéma v tištěné podobě.

Kurz je určen pro pokročilé. Znalost prostorového pravoúhlého stehu (CRAW) a předchozí zkušenosti s šitím z korálků (schopnost samostatné práce) podmínkou. Nevhodné pro začátečníky!

Trvání: cca 6-7 hodin

Minimální počet účastníků: 4 osoby 

Registrovat
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.