Kurzy, dílny, srazy


Pokud není u konkrétního kurzu uvedeno jinak, kurzy se vždy konají přímo v našich obchodech.

Přívěsek/brož "Bohemian Flower"

Na tomto kurzu si ukážeme, jak lze v korálkové výšivce pracovat s různými tvary mačkaných korálků (především ve tvaru lístků) a vytvoříme si úchvatný přívěsek nebo brož ve tvaru květiny. Nejprve si obšijeme drobný kabošon a poté budeme postupně našívat listy a tvarovat samotnou květinu a ukážeme si tipy a finty pro práci s členitými tvary v korálkové výšivce - včetně "skrytého" zavěšení, které často používám ve svých projektech.

Budeme pracovat s japonským rokajlem TOHO 11/0 a 15/0, 12mm kabošony, různými druhy českých mačkaných korálků ve tvaru lístku, kapky, čočky a dalších. V ceně kurzu je "all-inclusive" balíček materiálu na jeden přívěsek nebo brož + návod pokrývající základní principy korálkové výšivky.
Vzhledem k časové náročnosti výroby je možné, že si budete muset výrobek dokončit doma (závěrečné lemování/začišťování).

Veškeré pomůcky budou na kurzu k dispozici, nicméně pro větší komfort při práci doporučuju si přinést (pokud máte):
Malé ostré nůžky
"Pájku" na nitě
Své oblíbené bižuterní lepidlo
Malou pevnou krabičku na odnesení výrobku

Kurz je určen pro mírně a středně pokročilé. Předchozí zkušenosti s šitím z korálků (ideálně znalost základů korálkové výšivky) podmínkou. Nevhodné pro začátečníky.

Trvání: cca 5 hodin

Minimální počet účastníků: 4 osoby 

Registrovat

Náušnice "La Peregrina"

Na kurzu si vytvoříme velmi efektní a nepřehlédnutelné náušnice/korálkové korálky ve tvaru kapek. Kombinací několika typů korálků a základních technik vytvoříme základní konstrukci kapky, kterou dále dozdobíme a vytvarujeme do finální podoby.

Budeme pracovat s 4mm a 3mm ohňovkami, dvoudírkovými korálky Matubo Miniduo a Ginko, japonským rokajlem ve velikostech od 10/0 do 15/0 a s plastovými výplňovými korálky. V ceně kurzu je balíček materiálu na jeden pár náušnic (bez háčků).

Kurz je určen pro pokročilé. Předpokládají se předchozí zkušenosti s korálkovou geometrii (CRAW, kulička ze 30 korálků). Nevhodné pro začátečníky.


Délka kurzu: cca 3 hodiny

Minimální počet účastníků: 3 osoby 

Registrovat

Šitý korálek "Deco Drops"

Překvapivě jednoduché, ale neskutečně efektní a variabilní co se materiálu týče - takové jsou šité korálky "Deco Drops". Na kurzu si ukážeme základní postup tvorby konstrukce korálku z mačkaných či broušených kapek, kterou následně dozdobíme mačkanými korálky Matubo Gemduo a drobným rokajlem.

Budeme pracovat s japonským rokajlem TOHO 11/0 a 15/0, korálky Matubo 8/0 a Gemduo a s mačkanými či broušenými kapkami. V ceně kurzu je balíček materiálu na tři kusy korálků.

Kurz je určen pro mírně a středně pokročilé. Předpokládají se alespoň základní zkušenosti s korálkováním a dobrá prostorová představivost.

Minimální počet účastníků: 3 osoby

Registrovat

Freeform přívěsek "Pebble"

Pokud si pod pojmem "freeform" představíte obří a honosné šperky pro zvláštní příležitosti ... nejste úplně daleko od pravdy, ale vězte, že tomu nemusí být vždy tak. Na tomto kurzu si vytvoříme originální a elegantní přívěsek, který krásně padne k pracovnímu kostýmku i letním šatům a hodí se i pro každodenní nošení.

Nejprve si ukážeme, jak se nejlépe "popasovat" s obšitím přírodního kamene (tromlovaná placka) mírně nepravidelného tvaru a obšitý kámen poté technikou freeform vytvarujeme a dozdobíme do požadované podoby - vyhrajeme si především s prostorovým zdobením, využijeme dvoudírkové korálky, drobné mačkané či broušené rondelky či kuličky, zlomky minerálů a jiný netradiční materiál - a na závěr se podíváme na možnosti zavěšení.

Vzhledem k časové náročnosti techniky je možné, že si budete muset výrobek dokončit doma.

Budeme pracovat s japonským rokajlem ve velikostech od 15/0 do 8/0, nepravidelnými přírodními kameny, korálky z minerálů, dvoudírkovými korálky, atypickým rokajlem a jinými druhy korálků. V ceně je balíček materiálu na jeden přívěsek s možností doplnění formou volného výběru.

Tip: Máte-li doma opravdu malé zbytky japonského rokajlu ve velikostech od 15/0 do 8/0 (včetně kapek a jiných atypických tvarů) či drobných dvoudírkových korálků a nevíte co s nimi, vezměte si je s sebou - tady je krásně zpracujeme! Stejně tak s sebou můžete vzít i nepravidelný kámen, který byste tímto způsobem rádi zpracovali, na kurzu jeho zpracování prokonzultujeme a bude-li to možné, rovnou jej použijeme. Použitím vlastního materiálu se cena kurzu nemění.

Kurz je určen pro pokročilé, předpokládá se dobrá znalost peyote stehu (schopnost samostatné práce) a zkušenosti s technikou freeform. Nevhodné pro začátečníky.

Délka kurzu: cca 5 hodin

Minimální počet účastníků: 3 osoby

Registrovat
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.