Kurzy, dílny, srazy

Základy cínovaného šperku - minerály

Přijďte se příjemně naladit a vyrobit si okouzlující a svěží šperk z  přírodních kamenů v kombinaci s drátováním. Na kurzu si vyrobíme přívěsek s přírodním minerálem, který zkombinujeme s korálky, dráty a měděným plechem. Dozvíte se všechny základní informace o cínovaném šperku a potřebných pomůckách tak, abyste byli schopni následně pracovat samostatně doma. Dozvíte se spoustu různých vychytávek a naučíme se dělat cínové "kuličky", které jsou na špercích velmi efektní. Kurz je vhodný pro začátečníky, kteří nemají s letováním žádnou zkušenost i pro mírně pokročilé, kteří se chtějí v technice zdokonalit. Vyzkoušíme si také práci s měděným plechem, který lze v této technice také velmi snadno a efektně uplatnit. Máte-li nějaký kámen, který byste si rádi zpracovali doma, klidně si jej přineste a můžete si ho také zakomponovat do šperku. Každý účastník kurzu dostane přehledně zpracované informace o této technice v papírové podobě. Vzhledem k práci s horkou páječkou není tento kurz vhodný pro děti do 15 let.

Minimální počet účastníků: 2 osoby

Doba trvání: 4 - 5 hodin 

Registrovat

Skleněná mozaika - TÁC

Na kurzu si ozdobíme velký servírovací tác (38x 58 cm) mozaikou z barevných vitrážových skel. V rámci kurzu si navrhnete šablonu, kterou pak zpracujeme do hotového výrobku. Naučíte řezat, lámat a štípat sklo a také, jak mozaiku správně vyspárovat a začistit. Pomůcky i materiál jsou v ceně kurzu. Kurz je vhodný i pro začátečníky a děti od 15 let.

Z kurzu si odnesete hotový začištěný tác. 

Délka kurzu cca 5-6 hodin. 

Minimální počet účastníků: 3 osoby 

Registrovat

Skleněná mozaika - MÍSA

Na kurzu si ozdobíme MÍSU (pr. 30 cm)  mozaikou z barevných vitrážových skel. V rámci kurzu si navrhnete šablonu, kterou pak zpracujeme do hotového výrobku. Naučíte řezat, lámat a štípat sklo a také, jak mozaiku správně vyspárovat a začistit. Pomůcky i materiál jsou v ceně kurzu. Kurz je vhodný i pro začátečníky a děti od 15 let.

Z kurzu si odnesete hotovou začištěnou mísu. 

Délka kurzu cca 4-5 hodin. 

Minimální počet účastníků: 3 osoby 

Registrovat

Skleněná mozaika - MANDALA

Na kurzu si vyrobíme závěsnou MANDALU, kterou si ozdobíme mozaikou z barevných vitrážových skel. V rámci kurzu se naučíte řezat, lámat a štípat sklo a také, jak mozaiku správně vyspárovat a začistit. Pomůcky i materiál jsou v ceně kurzu. Kurz je vhodný i pro začátečníky a děti od 15 let.

Z kurzu si odnesete hotovou začištěnou mandalu. 

Délka kurzu cca 3-4 hodiny. 

Minimální počet účastníků: 3 osoby 

Registrovat

Skleněná mozaika - ZÁVĚS

Na kurzu si vyrobíme závěsnou dekoraci, kterou si ozdobíme mozaikou z barevných vitrážových skel. Závěs je krásnou dekorací na zahradu, pergolu, terasu či jen tak na zeď v interiéru. V rámci kurzu se naučíte řezat, lámat a štípat sklo a také, jak mozaiku správně vyspárovat a začistit. Pomůcky i materiál jsou v ceně kurzu. Kurz je vhodný i pro začátečníky a děti od 15 let.

Z kurzu si odnesete hotový závěs. 

Délka kurzu cca 4-5 hodin. 

Minimální počet účastníků: 3 osoby 

Registrovat

Korálková mandala

Na kurzu si vyrobíme korálkovou mandalu. V rámci kurzu si nabarvíme a nadekorujeme překližkový kruh, který následně vypleteme a dozdobíme korálky. V rámci kurzu dostanete k dispozici širokou škálu barev a tvarů korálků. Není nutná žádná předchozí zkušenost s korálky a kurz je vhodný i pro začátečníky a děti od 12 let. 

Délka kurzu: cca 4 hodiny 

Minimální počet účastníků: 3 osoby

Tiffany pro pokročilé - LAMPA 25.-26.8.2018

Na tomto kurzu si vyrobíte šestiboké stínítko na lampu z barervných vitrážových skel technikou Tiffany. 

V rámci kurzu se naučíme pracovat se šablonami na lampy, kompletaci objektu a další potřebné vychytávky.  

V případě, že máte zájem o konkrétní barevnost, je nutné se na kurz přihlásit nejpozději do 4.8., aby bylo možné zajistit požadované sklo v dostatečném množství. Při pozdějším přihlášení budete vybírat se skel, která budou k dispozici v rámci kurzu. 

Základním předpokladem pro absolvování kurzu je předchozí zkušenost s technikou Tiffany, KURZ NENÍ VHODNÝ PRO ZAČÁTEČNÍKY!!!

V ceně kurzu je veškerý materiál a pomůcky pro výrobu celé lampy, včetně nohy a elektropříslušenství. 

Na kurz se vybírá záloha 1000.- (informace pro platbu zašleme po přihlášení). 

Kurz je dvoudenní, vždy s pauzou na oběd. Délka trvání je individuální, dle Vaší šikovnosti :-). 

V případě jakýchkoli dotazů neváhejte kontaktovat lektorku: Marta Nevrlá 605 543 051

Registrovat

Drátovaný stojan na šperky - MAJÁK

Přijďte si vyrobit okouzlující závěsný stojan na šperky z černého drátu, na který se krásně vejdou všechny vaše náušnice a jiná cinkrlátka. K výrobě MAJÁKU nepotřebujete žádné drátenické zkušenosti, stačí jen chuť si něco nového vyzkoušet a odhodlání se něco nového naučit. Vyzkoušíme si základní drátenické techniky a do hotového výrobku zapracujeme kamínek nebo třpytivá barevná sklíčka. 

Kurz je vhodný i pro začátečníky a děti od 15 let. Všechny pomůcky a materiál dostanete v rámci kurzu k dispozici, včetně tištěného fotonávodu. 

Délka kurzu: cca 4 hodiny

Minimální počet účastníků: 3 osoby 

Registrovat
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.