Kurzy, dílny, srazy


Pokud není u konkrétního kurzu uvedeno jinak, kurzy se vždy konají přímo v našich obchodech.

Vánoční tečkování

Natečkujte si své originální vánoční ozdobičky.
Na tomto workshopu se naučíte, co všechno je třeba na tečkování, jak vypadá správně namíchaná barva a vyzkoušíte si své první tečky. Odnesete si domů sadu vánočních ozdob podle svého vkusu.
Tečkované vánoční ozdoby z překližky jsou skvělým dárkem, například pro kolegyně v práci nebo učitelky ve škole. Na výběr budete mít z devíti motivů, které můžete libovolně nakombinovat. K dispozici budou desítky odstínů barev a také třpytky, abychom ty ozdoby ještě trochu vylepšili :-) 
Kurz je vhodný pro začátečníky i pokročilé, tečkovat zvládnou i děti. 
Cena je uvedena za 6 ks ozdob, další bude možné dokoupit na místě. 
Délka trvání: cca 3 - 3,5 hodiny
Minimální počet účastníků: 3 osoby

Kurz výroby květin z Foamiranu – JETELÍČEK

Vyrobíme si společně květ jetelíčku a stonek s lístečky. Vyrábět budeme z klasického Iránského Foamiranu, barvit budeme olejovými pastely. Na lísteček použijeme žilkovač.

 

V ceně kurzu je veškerý materiál na výrobu jetelíčku. Kurz je vhodný pro začátečníky i pokročilé.

POZOR: Na kurz si sebou vezměte dvoje nůžky - jedny střední a jedny malé (ideálně manikúrní) - doporučuji ostré.

 

Minimální počet účastníků: 5 osob

Délka kurzu: 4 – 5 hodin

 

Kurz výroby květin z Foamiranu – SNĚŽENKY

Vyrobíme si společně květy sněženek a stonek s lístečky. Vyrábět budeme z klasického Iránského Foamiranu, barvit budeme olejovými pastely a barvami s pomocí malého štětečku. .

V ceně kurzu je veškerý materiál na výrobu sněženek. Kurz je vhodný pro začátečníky i pokročilé.

POZOR: Na kurz si sebou vezměte dvoje nůžky - jedny střední a jedny malé (ideálně manikúrní) - doporučuji ostré.

 

Minimální počet účastníků: 5 osob

Délka kurzu: 4 – 5 hodin

Sada "Agnes"

Na tomto kurzu si spolu ušijeme elegantní a nadčasovou sadu přívěsku a náušnic  v secesním stylu.
Ukážeme si technicky netradiční způsob obšití středového 8mm korálku a následně jej dozdobíme do podoby oboustranného čtvercového přívěsku - a jako bonus si k přívěsku vytvoříme i pár drobných ladících náušnic.
Budeme pracovat s korálky Matubo Rulla, Ginko a 8/0, s 4mm ohňovkami a 8mm kuličkami, s korálky Paisleyduo a rokajlem Miyuki ve velikostech 11/0 a 15/0. 

 
V ceně kurzu je sada materiálu na sadu přívěsku a jednoho páru náušnic + návod v elektronické podobě.

 
Kurz je určen pro mírně a středně pokročilé, předpokládají se předchozí zkušenosti s šitím z korálků.

 

Trvání: cca 3,5 hodiny

Minimální počet účastníků: 5 osob

Přívěsek "Safiya"

Na tomto kurzu se budeme věnovat oblíbené, ale náročné technice prostorového pravoúhlého stehu (prostorový čtyřkorálek, CRAW) a vytvoříme si originální přívěsek, který kombinuje romantické až secesní tvary středového korálku Flower Rectangle s geometrickou základní konstrukcí. Co se techniky týče, ukážeme si například jak šít prostorový čtyřkorálek "na patro" (což nám zase nabídne mnohem více možností tvarování než klasická "jednořadá" verze), jak ve stehu kombinovat různé velikosti korálků, jak co nejefektivněji vést nit při obšívání obvodových hran a jak naprosto netradičně vyřešit zavěšení přívěsku - pokud jste fanoušci prostorového čtyřkorálku, tak tyhle finty zcela jistě použijete i ve svých dalších projektech.
Budeme pracovat s rokajlem TOHO o velikostech 11/0 a 15/0, s korálky Flower Rectangle a s 3mm ohňovkami. V ceně kurzu je balíček materiálu na jeden přívěsek (bez kovodílů) + návod v elektronické podobě.
 
Kurz je určen pro pokročilé. Předchozí zkušenosti s korálkováním nutné, vyžaduje se předchozí zkušeost s prostorovým pravoúhlým stehem a dobrá prostorová představivost. Není vhodné pro začátečníky.
 
Pokud už máte zkušenosti s korálkováním, ale prostorový pravoúhlý steh jste nikdy dříve nešili, uveďte tuto informaci prosím v přihlášce - kurzu se zúčastnit můžete, ale je možné že vám bude výroba přívěsku trvat o něco déle a budete si jej muset dokončit doma.


Trvání: cca 4 hodiny
Minimální počet účastníků: 5 osob

Tečkovaná mandala

Láká vás tečkování? Chcete se naučit, jak klást tečky vedle sebe a vytvořit tak krásnou mandalu? Jaké barvy používat, na co si dát pozor? Na tomto kurzu se vše dozvíte. Nepotřebujete žádné pomůcky, vše bude k dispozici na místě. Kurz je ideální pro začátečníky, a také pro šikovné děti od cca 13 let.
 
Tečkování je výtvarná a relaxační technika, která je ve světě stále více oblíbená. Jde o pokládání jednotlivých teček akrylové barvy vedle sebe, někdy i na sebe, čímž se vytváří mandaly či jiné obrazce. 
 
Z tohoto kurzu si odnesete vlastní natečkovanou mandalu na překližkové desce 20x20 cm. K dispozici budete mít desítky odstínů barev. Samozřejmostí jsou předlohy pro inspiraci. Dovolte si zrelaxovat se při tečkování!
 
Doba trvání: 3-4 hodiny
Minimální počet účastníků: 3 osoby

Cínovaný šperk s minerály - začátečníci + mírně pokročilí

Přijďte se příjemně naladit a vyrobit si okouzlující a šperk z přírodních kamenů v kombinaci s drátováním. Na kurzu si vyrobíme přívěsek s přírodními minerály, které zkombinujeme s korálky, dráty a měděným plechem. Dozvíte se všechny základní informace o cínovaném šperku a potřebných pomůckách tak, abyste byli schopni následně pracovat samostatně doma. Ukážeme si spoustu různých vychytávek a naučíme se modelovat cín a dělat cínové "kuličky", které jsou na špercích velmi efektní.

Kurz je vhodný pro začátečníky, kteří nemají s letováním žádnou zkušenost i pro mírně pokročilé, kteří se chtějí v technice zdokonalit. Vyzkoušíme si také práci s měděným plechem, který lze v této technice také velmi snadno a efektně uplatnit. Máte-li nějaký kámen, který byste si rádi zpracovali, klidně si jej přineste a můžete si ho také zakomponovat do šperku. Každý účastník kurzu dostane přehledně zpracované informace o této technice v tištěné podobě. Vzhledem k práci s horkou páječkou není tento kurz vhodný pro děti do 15 let.

Veškeré pomůcky i materiál na výrobu šperku jsou v ceně kurzu. 

Minimální počet účastníků: 3 osoby

Doba trvání: 5 - 6 hodin 

Na kurz se vybírá záloha 500.- (informace pro platbu zašleme po přihlášení). Zaplacením zálohy je rezervace platná, platbu je nutné zaslat nejpozději do 3 dnů od obdržení platebních údajů. Záloha je vratná nejpozději 5 pracovních dní před konáním kurzu. V případě pozdějšího odhlášení z kurzu je možné za sebe poslat náhradníka. 

Tiffany vitráže pro začátečníky - ptáčci, motýli, květy, andělé a jiné ploché dekorace

Na kurzu si vyrobíme plochý vitrážový objekt s motivem dle vlastního návhrhu z barevných vitrážových skel klasickou metodou zpracování plochého skla. Naučíme se navrhnout a zpracovat šablonu a osvojíme si práci s vitrážovým sklem. Společně si osvojíme techniku řezání a broušení skla, kompletování, cínování a také leštění a patinování hotového výrobku. Dále si ukážeme, jak správně zacházet s pájecím perem a ostatními pomůckami. Po celou dobu kurzu se Vám bude věnovat profesionální lektorka s mnohaletými zkušenostmi se zpracováním skla. Samozřejmostí je poradenství v oblasti následného případného pořízení materiálu a pomůcek.

Materiál i všechny pomůcky dostanete k dispozici, s sebou si vezměte pouze dobrou náladu a chuť se něco nového naučit. 

Délka kurzu cca 7 hodin Kurz není vhodný pro děti do 15 let - práce se sklem a horkou páječkou. Kurz je vhodný zejména pro začátečníky, ale i pro mírně pokročilé, kteří se chtějí v technice zdokonalit. 

Na kurz se vybírá záloha 500.- (informace pro platbu zašleme po přihlášení). Zaplacením zálohy je rezervace platná, platbu je nutné zaslat nejpozději do 3 dnů od obdržení platebních údajů. Záloha je vratná nejpozději 5 pracovních dní před konáním kurzu. V případě pozdějšího odhlášení z kurzu je možné za sebe poslat náhradníka. 

Vzhledem k délce kurzu doporučujeme vzít si s sebou oběd nebo svačinku - mikrovlnná trouba je k dispozici. 

Minimální počet účastníků: 3 osoby

Kreativní sraz Pohořany - 19.- 21. 4. 2024

A JE TO OPĚT TADY!! Legendární pohořanský kreativní sraz, víkend plný tvoření a skvělé nálady s těmi nejlepšími lektorkami! 

 

MÍSTO: Turistická základna Pohořany, č.p. 122

CENA:  Ubytování + plná penze       1400,- / celý pobyt

+ kurzovné – dle vlastního výběru kurzů. Přednost mají účastníci, kteří přijedou na celý víkend :-).

V případě, že se hlásíte na pobyt, prosím, abyste si vybrali alespoň 2 kurzy.

V případě, že budete mít zájem se pouze zúčastnit některého z kurzů, bez pobytu a stravy, bude Vám k ceně kurzovného připočítán jednorázový poplatek 150.- (částka zůstává jednotná i v případě absolvování více kurzů). Přednost přihlášení do kurzů však mají ubytovaní účastníci.

 

PODROBNÝ ROZPIS KURZŮ ke stažení

 

Jak to vypadalo na předešlých srazech se můžete podívat v kronice.....najdete tam pár fotek, třeba z nich na Vás dýchne ta skvělá atmosféra, která na srazech vždycky vládne :-))!!!

 

Přihlásit se můžete jednoduchým vyplněním GOOGLE FORMULÁŘE

 

Tečkovaný květ života

Pusťte do svého života kreativitu a hravost. Zkuste si tečkování! Na kurzu "tečkovaný květ života" se naučíte připravit si podklad, zjistíte, jaké všechny pomůcky k tečkování potřebujete a jak je používat. Ukážu vám, jak má vypadat správně namíchaná barva a jak si ji zředit či zahustit, pokud je to potřeba. Předvedu vám všechny tajné tipy a triky.
Z tohoto kurzu si odnesete vlastní tečkovaný květ života na kulaté překližkové desce o průměru 25 cm. K dispozici budou desítky odstínů barev a samozřejmě také předlohy pro inspiraci.
Kurz je vhodný i pro začátečníky a zvládnou jej i šikovné děti od cca 14 let. Nemusíte mít nic s sebou, vše bude k dispozici na místě. Doporučuji vzít si "pracovní" oblečení, kdybyste si náhodou otřeli barvu do rukávu.
Tečkování není jen výtvarná technika, je to také forma relaxace a meditace. Ponořte se do procesu tvorby mandaly, zapomeňte na starosti všedního dne a najděte klid a harmonii ve vaší duši.
 
Minimální počet účastníků: 4 osoby
Délka kurzu: 4 hodiny 

Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.