Kurzy

Základy techniky Freeform

Na tomto kurzu se naučíme základy techniky freeform - jedná se o populární a velmi kreativní techniku výroby šitého šperku, která spočívá ve volném střídání použitých druhů a barev rokajlu i stehů, kterými šijeme. Výsledkem této techniky je vždy originální, neopakovatelný šperk.

Na kurzu si vyrobíme základní freeformový náramek šitý peyote stehem, na kterém se seznámíme se základními principy této techniky - povíme si jaký materiál je pro freeform vhodný a jak správně zvolit barvy pro váš projekt, jak v peyote stehu volně střídat použité barvy, tvary a velikosti korálků, jak tvarovat naši práci a jak vytvářet "síťovanou" strukturu typickou pro freeformové šperky. Ukážeme si jak ve freeformu pracovat s většími korálky a komponenty, jak se vypořádat s drobnými chybami či nedostatky (a dělají se ve freeformu vlastně chyby?) a jak se vypořádat se zapínáním - ať už pomocí kovodílů či pouze jehlou a nití.

Vzhledem k časové náročnosti této techniky je možné, že si budete muset náramek dokončit doma.

Materiál: V ceně kurzu je materiál (balíček směsi korálků) na vytvoření jednoho náramku, budeme pracovat s rokajlem české a japonské výroby, s mačkanými a broušenými korálky, zlomky minerálů a dalšími přírodními materiály.

Pokud si chcete vytvořit náramek s obšívaným donutem či kabošonem uprostřed (jako na ukázkových fotografiích), doporučuju si již obšitý donut/kabošon donést s sebou na kurz, ať nám zbude více času na samotný freeform.
Použijte svou oblíbenou techniku (peyote steh, korálková výšivka) a pokud možno neutrální barvy, na obvod nenašívejte žádné zdobení. Konec nitě zapošijte, ale nestřihejte.
Též doporučuju si s sebou vzít trochu korálků, které použijete na obšití kabošonu.
Použitím vlastního materiálu se cena kurzu nemění.

Kurz je určen pro mírně a středně pokročilé. Předpokládají se základní zkušenosti s šitím z korálků (peyote steh). Není vhodné pro začátečníky.

Tip: pokud už základy techniky freeform ovládáte, ale přesto byste si s námi rádi "zašili", vezměte si s sebou nějaký podivně tvarovaný a jinak "neobšitelný" kamínek a spolu si ho na kurzu zkusíme "ofreečkovat".

Trvání: cca 3-4 hodiny
Min. 5 účastníků

Sobota 06.05.2023 13:30
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.