Kurzy, dílny, srazy

Strom života

Sobotní dopoledne můžete příjemně a kreativně využít vytvořením velmi originálního stromu života technikou "macramé" na dřevěném rámečku Do větví a do kořenů vpleteme různé korálky a minerály. Technika zvaná "macramé" je stará textilní technika, u nás známá pod pojmem "drhání". Jedná se o vázání speciálních uzlíků a lze jimi tvořit různé oděvní doplňky či dekorační předměty.  Strom symbolizuje stabilitu a trvání života, nekonečný koloběh jeho obnovování  a regenerace, spojení nebe se zemí.  Vytvořený strom může sloužit jako dekorace, jako amulet pro štěstí, nebo jako originální dárek.

K dispozici je veškerý materiál na tvoření.

Délka trvání: 3 hod

Minimální počet účastníků: 2 osoby

Registrovat

Hedvábné drátování

Spojení hedvábí s drátem je neobvyklá, ale krásná kombinace. Pracovat budeme se speciálně upraveným hedvábím, ze kterého pomocí drátů vykouzlíme přívěsky, náušnice, originální brože nebo spony do vlasů.

Hedvábí bude připraveno v základních barevných odstínech. Zkušenost s tvarováním drátů je výhodou, ale kurz zvládnou i začátečníci. V ceně kurzu je veškerý materiál a pomůcky.

Délka cca 3 hodiny.

Minimální počet účastníků: 4 osoby

Registrovat

Freeform pro pokročilé - náhrdelník (celodenní)

Na tomto kurzu techniky freeform pro pokročilé se společně pustíme do tvorby velkého freeformového náhrdelníku.

Na začátku práce se podíváme na materiál se kterým budeme pracovat a společně zvolíme vhodnou konstrukci a tvar šperku. Ukážeme si jak navzájem pospojovat předem připravené šité komponenty, jak přecházet mezi různými stehy a technikami a jak dosáhnout požadovaného tvaru šperku, podíváme se na různé možnosti zdobení či tvorbu různých zajímavých detailů, které lze do freeformových šperků zakomponovat, ukážeme si mnoho fint a fíglů, které nám při tvorbě freeformových šperků mohou ulehčit práci a samozřejmě se (alespoň teoreticky) podíváme na různé možnosti zakončování a zapínání u freeformových šperků.

Výsledkem kurzu bude základ náhrdelníku (vzhledem k časové náročnosti práce je pravděpodobné, že si budete muset šperk dokončit doma).

Pozor - na kurz je nutné s sebou donést hotové polotovary - například obšité kabošony (jakoukoliv technikou), kolečka šitá cihlovým stehem, kusy korálkové výšivky ... minimálně tři kusy, ale můžete i více. Barevnost si zvolte dle vlastních preferencí - na místě bude dostatek materiálu, takže korálky k vašim připraveným polotovarům určitě doladíme. Více informací k polotovarům naleznete zde http://gianelle.beadforum.cz/courses/freeform_experts.php

V ceně kurzu je jedno (cca 50g) balení freeform mixu (směs rokajlu, mačkaných korálků, minerálů a dalších druhů korálků vhodných na techniku freeform) + další spotřebovaný materiál (na místě budou k dispozici další "volné" korálky tak, abyste si svou směsku mohli doladit přesně dle potřeby). Budete-li chtít, můžete si donést část materiálu z vlastních zásob. Cena kurzu se v takovémto případě nemění.

Kurz je určen pro pokročilé, předpokládají se předchozí zkušenosti s šitím z korálků (ideální je, pokud již máte alespoň základní zkušenosti s technikou freeform). Kurz není vhodný pro začátečníky!

Délka kurzu: cca 7 hodin

Registrovat

Základy cínovaného šperku - minerály

Přijďte se příjemně naladit a vyrobit si okouzlující a svěží šperk z  přírodních kamenů v kombinaci s drátováním. Na kurzu si vyrobíme přívěsek s přírodním minerálem, který zkombinujeme s korálky, dráty a měděným plechem. Dozvíte se všechny základní informace o cínovaném šperku a potřebných pomůckách tak, abyste byli schopni následně pracovat samostatně doma. Dozvíte se spoustu různých vychytávek a naučíme se dělat cínové "kuličky", které jsou na špercích velmi efektní. Kurz je vhodný pro začátečníky, kteří nemají s letováním žádnou zkušenost i pro mírně pokročilé, kteří se chtějí v technice zdokonalit. Vyzkoušíme si také práci s měděným plechem, který lze v této technice také velmi snadno a efektně uplatnit. Máte-li nějaký kámen, který byste si rádi zpracovali doma, klidně si jej přineste a můžete si ho také zakomponovat do šperku. Každý účastník kurzu dostane přehledně zpracované informace o této technice v papírové podobě. Vzhledem k práci s horkou páječkou není tento kurz vhodný pro děti do 15 let.

Minimální počet účastníků: 2 osoby

Doba trvání: 4 - 5 hodin 

Registrovat

Drátované kameny

Na kurzu se naučíme odrátovat větší kameny třeba jako originální těžítka, menší jako přívěsky. Technika, kterou budeme používat, se dá využít i k odrátování skleněných pecek, kabošonů a dalších předmětů, které nemají dírku.

Kameny, které si budete chtít odrátovat, si prosím doneste s sebou. Mohou to být jak obyčejné kamínky, které jste si dovezli z dovolené, tak i polodrahokamy ve formě tromlovaných kamenů nebo kabošonů. K dispozici budou skleněné pecky, které se dají použít jako náhrada kamenů při tvorbě přívěsků. V ceně kurzu je kromě kamenů veškerý materiál a pomůcky.

Délka kurzu: cca 3 hodiny.

Minimální počet účastníků: 4 osoby

Registrovat

Skleněná mozaika - TÁC

Na kurzu si ozdobíme velký servírovací tác (38x 58 cm) mozaikou z barevných vitrážových skel. V rámci kurzu si navrhnete šablonu, kterou pak zpracujeme do hotového výrobku. Naučíte řezat, lámat a štípat sklo a také, jak mozaiku správně vyspárovat a začistit. Pomůcky i materiál jsou v ceně kurzu. Kurz je vhodný i pro začátečníky a děti od 15 let.

Z kurzu si odnesete hotový začištěný tác. 

Délka kurzu cca 5-6 hodin. 

Minimální počet účastníků: 3 osoby 

Registrovat

Skleněná mozaika - MÍSA

Na kurzu si ozdobíme MÍSU (pr. 30 cm)  mozaikou z barevných vitrážových skel. V rámci kurzu si navrhnete šablonu, kterou pak zpracujeme do hotového výrobku. Naučíte řezat, lámat a štípat sklo a také, jak mozaiku správně vyspárovat a začistit. Pomůcky i materiál jsou v ceně kurzu. Kurz je vhodný i pro začátečníky a děti od 15 let.

Z kurzu si odnesete hotovou začištěnou mísu. 

Délka kurzu cca 4-5 hodin. 

Minimální počet účastníků: 3 osoby 

Registrovat

Skleněná mozaika - MANDALA

Na kurzu si vyrobíme závěsnou MANDALU, kterou si ozdobíme mozaikou z barevných vitrážových skel. V rámci kurzu se naučíte řezat, lámat a štípat sklo a také, jak mozaiku správně vyspárovat a začistit. Pomůcky i materiál jsou v ceně kurzu. Kurz je vhodný i pro začátečníky a děti od 15 let.

Z kurzu si odnesete hotovou začištěnou mandalu. 

Délka kurzu cca 3-4 hodiny. 

Minimální počet účastníků: 3 osoby 

Registrovat

Skleněná mozaika - ZÁVĚS

Na kurzu si vyrobíme závěsnou dekoraci, kterou si ozdobíme mozaikou z barevných vitrážových skel. Závěs je krásnou dekorací na zahradu, pergolu, terasu či jen tak na zeď v interiéru. V rámci kurzu se naučíte řezat, lámat a štípat sklo a také, jak mozaiku správně vyspárovat a začistit. Pomůcky i materiál jsou v ceně kurzu. Kurz je vhodný i pro začátečníky a děti od 15 let.

Z kurzu si odnesete hotový závěs. 

Délka kurzu cca 4-5 hodin. 

Minimální počet účastníků: 3 osoby 

Registrovat

Korálková mandala

Na kurzu si vyrobíme korálkovou mandalu. V rámci kurzu si nabarvíme a nadekorujeme překližkový kruh, který následně vypleteme a dozdobíme korálky. V rámci kurzu dostanete k dispozici širokou škálu barev a tvarů korálků. Není nutná žádná předchozí zkušenost s korálky a kurz je vhodný i pro začátečníky a děti od 12 let. 

Délka kurzu: cca 4 hodiny 

Minimální počet účastníků: 3 osoby

Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.