Kurzy, dílny, srazy

Základy techniky FREEFORM

Na tomto kurzu se naučíme základy techniky freeform - jedná se o populární a velmi kreativní techniku výroby šitého šperku, která spočívá ve volném střídání použitých druhů a barev rokajlu i stehů, kterými šijeme. Výsledkem této techniky je vždy originální, neopakovatelný šperk.

Na kurzu si vyrobíme základní freeformový náramek šitý peyote stehem, na kterém se seznámíme se základními principy této techniky - povíme si jaký materiál je pro freeform vhodný a jak správně zvolit barvy pro váš projekt, jak v peyote stehu volně střídat použité barvy, tvary a velikosti korálků, jak tvarovat naši práci a jak vytvářet "síťovanou" strukturu typickou pro freeformové šperky. Ukážeme si jak ve freeformu pracovat s většími korálky a komponenty, jak se vypořádat s drobnými chybami či nedostatky a jak přidat ke šperku zapínání.

Vzhledem k časové náročnosti této techniky je možné, že si budete muset náramek dokončit doma.

V ceně kurzu je materiál (balíček směsi korálků) na vytvoření jednoho náramku, budeme pracovat s rokajlem české a japonské výroby, s mačkanými a broušenými korálky, zlomky minerálů a dalšími přírodními materiály.

Pokud si chcete vytvořit náramek s obšívaným donutem či kabošonem uprostřed (jako na ukázkových fotografiích), je nutné si již obšitý donut/kabošon donést s sebou na kurz. Použitím vlastního materiálu se cena kurzu nemění.

Kurz je určen pro mírně pokročilé a šikovnější začátečníky, předpokládají se předchozí zkušenosti s korálkováním (znalost peyote stehu).

Délka kurzu: cca 4 hodiny

Minimální počet účastníků: 4 osoby 

Registrovat

Základy cínovaného šperku - minerály

Přijďte se příjemně naladit a vyrobit si okouzlující a svěží šperk z  přírodních kamenů v kombinaci s drátováním. Na kurzu si vyrobíme přívěsek s přírodním minerálem, který zkombinujeme s korálky, dráty a měděným plechem. Dozvíte se všechny základní informace o cínovaném šperku a potřebných pomůckách tak, abyste byli schopni následně pracovat samostatně doma. Dozvíte se spoustu různých vychytávek a naučíme se dělat cínové "kuličky", které jsou na špercích velmi efektní. Kurz je vhodný pro začátečníky, kteří nemají s letováním žádnou zkušenost i pro mírně pokročilé, kteří se chtějí v technice zdokonalit. Vyzkoušíme si také práci s měděným plechem, který lze v této technice také velmi snadno a efektně uplatnit. Máte-li nějaký kámen, který byste si rádi zpracovali doma, klidně si jej přineste a můžete si ho také zakomponovat do šperku. Každý účastník kurzu dostane přehledně zpracované informace o této technice v papírové podobě. Vzhledem k práci s horkou páječkou není tento kurz vhodný pro děti do 15 let.

Minimální počet účastníků: 3 osoby

Doba trvání: 4 - 5 hodin 

Registrovat

Boho drhaný závěs - dekorace

Drhané závěsy jsou dokonalou kombinací tradiční techniky drhání a moderního designu. Přijďte si vytvořit originální interiérovou dekoraci, která oživí váš domov. 

Začátečníci i pokročilí – každý si přijde na své a naučí se něco nového. Ukážeme Vám různé způsoby, jak uzly kreativně používat při tvoření - naučíme Vás, jak přemýšlet „řečí uzlů“. Společně projdeme od začátku až do konce výrobou vašeho závěsu, na kterém si vše vyzkoušíte a procvičíte.

Nováčci se seznámí s technikou makramé a osvojí si základní uzly při výrobě vzorového závěsu.

Pokročilí si vytvoří závěs, který společně vybereme a pod vedením lektorky jej postupně krok za krokem udrhají.

Budeme pracovat s přízemi v přírodních tónech v kombinaci s větvemi.

Cena kurzu obsahuje veškerý použitý materiál na jeden závěs, vedení zkušenou lektorkou a 3,5 hodiny pohodového tvoření :)

K dispozici budou všechny pracovní nástroje a potřeby.

 

Kurz je vhodný pro dospělé (začátečníky i pokročilé) a děti od cca 12 let.

K účasti na kurzu není třeba žádných předchozích zkušeností, techniku zvládne každý, vše Vám vysvětlím a ukážu.

 

Délka kurzu: 3-3,5h

Minimální počet účastníků: 4

Registrovat

Šité kytičky "CORNELIE"

Na tomto kurzu se naučíme zbrusu nové hvězdičky "CORNELIE". Pracovat budeme s různými druhy korálků (dvoudírové, Miyuki, ohňovky a další) v široké škále barev. Do hvězdičky si vsadíme rivolku Swarovski. 

V rámci kurzu obdržíte přehledný tištěný fotonávod, podle kterého budete schopni rivolkový komponent znovu ušít i doma. Naučíte se základní pravidla šitého šperku, ukážeme si, jaké materiály lze používat, jak nastavit nitě a jak celou práci dokonale začistit, aby vypadala profesionálně. 

Hvězdičkový komponent je dále možné využít pro další zpracování do šperků - přívěsek, náušnice, prstýnek, brož - dle vlastního vkusu. 

V ceně kurzu je materiál na výrobu jednoho páru hvězdiček bez kompletace (v rámci kurzu spoelčně stihneme ušít jednu hvězdičku, dle šikovnosti i obě). Kurz je vhodný pro mírně pokročilé korálkářky a není vhodný pro děti. 

Minimální počet účastníků: 3 osoby 

Délka kurzu cca 3,5 hodiny.

Registrovat

Kurz trénování paměti

Máte pocit, že vám paměť neslouží a rádi by jste s tím něco dělali? Nechcete se spoléhat jen na chytré mobily, kde je vše zapsané a kde si můžete "vygooglit" cokoliv? Srdečně zveme na kurz trénovaní paměti s využitím výtvarných technik. Ukážeme si pár praktických technik, které vám pomohou s trénováním paměti. Každý si umí zapamatovat mnohem víc, než si myslí. Špatná paměť neexistuje, jen ji neumíme správně používat.

Tento kurz není zaměřen na to, aby jste si zapamatovali dlouhé nesmyslné číslo, ale na to, aby vás hravou formou naučil, jak posilovat paměť a jak si pamatovat události z běžného života. Např. telefonní číslo své a svých nejbližších, nákupní seznam, anebo případně můžete využít na efektivnější učení cizích jazyků. Vyzkoušíte známé i méně známé paměťové techniky, procvičíte si také svou pozornost, soustředění a kreativitu.

Veškerý materiál na tvoření a podklady na trénování paměti jsou k dispozici.

Délka kurzu: 2,5 hod

Minimální počet účastníků: 2 osoby 

Registrovat

Foamiran - FRÉZIE

Na kurzu se naučíme vyrobit FRÉZII z Foamiranu. Jediné, co bude na škodu, že nebude vonět, je to má nejoblíbenější květina.
Naučíte se vyrobit okvětní lístky pestíky, poupátka a celou kompletaci květiny.
Na kurz si sebou vezměte NŮŽKY (ideálně jedny menší a jedny větší) a dobrou náladu :)
Veškerý materiál je v ceně kurzu. 
Kurz je vhodný pro začátečníky i pokročilé. 
Délka kurzu: 3,5 hodiny
Minimální počet účastníků: 5 osob

Registrovat

Foamiran - MAGNÓLIE

Na kurzu si naučíme vyrábět MAGNÓLII  z Foamiranu. I když už jsou dávno odkvetlé, určitě jejich krásu obdivuje každý. Naučíte se vyrobit květ, poupě a celou větvičku.
Na kurz si sebou vezměte NŮŽKY (ideálně jedny menší a jedny větší) a dobrou náladu :)
Veškerý materiál je v ceně kurzu. 
Kurz je vhodný pro začátečníky i pokročilé. 
Délka kurzu: 4 hodiny
Minimální počet účastníků: 5 osob

Registrovat

Šitý náramek z penízků

Na tomto kurzu si ušijeme náramek z nových dvoudírkových PENÍZKŮ. Pracovat budeme s různými druhy korálků (dvoudírové, Miyuki, pohanka a další) v široké škále barev. K náramku si ušijeme také náušnice do sady.  

V rámci kurzu obdržíte přehledný tištěný fotonávod, podle kterého budete vše znovu ušít i doma. Naučíte se základní pravidla šitého šperku, ukážeme si, jaké materiály lze používat, jak nastavit nitě a jak celou práci dokonale začistit, aby vypadala profesionálně. 

Kurz je vhodný také pro začátečníky, kteří nemají žádnou zkušenost s šitím korálků a čtením návodů a rádi by si to vyzkoušeli. Vítané jsou samozřejmě i pokročilejší korálkářky, které si chtějí přijít jen tak odpočinout a zakorálit :-). 

V ceně kurzu je materiál na výrobu jedné kompletní sady šperků, včetně kompletace. 

Minimální počet účastníků: 3 osoby 

Délka kurzu cca 3,5 hodiny.

Registrovat

Výroba kožené kabelky nebo batohu

Na kurzu si vyrobíte ručně šitou koženou kabelku ( maximální velikost kabelky rozměr š. 26 cm, v. 21 cm, hl. 7 cm) nebo batoh . Můžeme se pokusit také o jiný tvar kabelky. Materiál je přírodní třísločiněná kůže, kterou si nabarvíte a ozdobíte podle svých představ - výběr z cca 25ti barev.
S sebou na kurz si přineste savé noviny nebo letáky, bavlněné hadříky, fén, doporučuji oblečení, ve kterém se můžete ušpinit.

Cena kabelky 2.000,-, batohu 2200,- + cena za kování na batoh nebo si můžete přinést vlastní. V ceně je veškerý materiál a pomůcky potřebné k výrobě. Na místě se pak doplácí podíl na nájmu prostoru, kde se kurz koná (50.-/osoba).
Předem vybírám zálohu 500,- na účet 670100-2212305884/6210
Do zprávy k platbě mi, prosím, připište datum, místo konání a kontakt na vás ( Olomouc 5.10. ) Zaplacením zálohy máte rezervované místo.


Přihlásit se můžete přes web Qítko (po přihlášení bude váš kontakt předán lektorce, která s vámi vyřeší podrobnosti ohledně platby, atd.)

nebo tady:

https://www.facebook.com/dana.tesarova.50
- email: danahlavkova@seznam.cz
- telefon: 605123611

Fotky z kurzů
https://www.facebook.com/bohumila.brunova/photos_albums?lst=100002879413037%3A100002879413037%3A1494497023

Storno poplatek do 27.9. 0%. Po tomto datu je záloha nevratná. Pokud se nemůžete zúčastnit, je možné za sebe poslat náhradníka.

Délka kurzu: 9:00 - 20:00

Minimální počet účastníků: 7 osob 

Registrovat

Boho drhaný svícen

Boho svícen je dokonalou kombinací tradiční techniky drhání a moderního designu. Přijďte si vytvořit originální interiérovou dekoraci, která oživí váš domov.

Seznámíte se s technikou makramé, osvojíte si základní uzly a ukážeme Vám různé způsoby, jak je kreativně používat při tvoření. Naučíme Vás, jak přemýšlet „řečí uzlů“. Společně projdeme od začátku až do konce výrobou ukázkového drhaného svícnu, na kterém se naučíte vše potřebné pro Vaše další tvoření.

Pracovat budeme s přízemi v přírodních tónech.

Cena kurzu obsahuje veškerý použitý materiál na jeden svícen včetně sklenice, vedení zkušenou lektorkou a odpoledne plné pohodového tvoření :)

K dispozici budou všechny pracovní nástroje a potřeby.

 

Kurz je vhodný pro dospělé a děti od cca 12 let.

K účasti na kurzu není třeba žádných předchozích zkušeností, techniku zvládne každý, vše Vám vysvětlím a ukážu.

 

Délka trvání: 3-3,5h

Minimální počet účastníků: 4

Registrovat
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.