Kurzy, dílny, srazy

Šitý náramek "CARMEN"

Na kurzu si ušijeme zbrusu nový vzor náramku CARMEN. Pracovat budeme zejména s tradičními druhy korálků (ohňovky, Miyuki, rokail Preciosa). 

Ukážeme si základní pravidla šitého šperku, jaké materiály používat a jak práci začistit, aby vypadala profesionálně. 

V ceně kurzu je veškerý materiál a pomůcky pro výrobu jednoho náramku. 

Každý účastník obdrží přehledný tištěný fotonávod, aby byl schopen posléze šperky ušít i doma samostatně. 

Kurz je vhodný pro mírně pokročilé korálkářky a není vhodný pro děti. 

Délka kurzu cca 3,5 hodiny.

Minimální počet účastníků: 3 osoby 

Registrovat

Základy cínovaného šperku - minerály

Přijďte se příjemně naladit a vyrobit si okouzlující a svěží šperk z  přírodních kamenů v kombinaci s drátováním. Na kurzu si vyrobíme přívěsek s přírodním minerálem, který zkombinujeme s korálky, dráty a měděným plechem. Dozvíte se všechny základní informace o cínovaném šperku a potřebných pomůckách tak, abyste byli schopni následně pracovat samostatně doma. Dozvíte se spoustu různých vychytávek a naučíme se dělat cínové "kuličky", které jsou na špercích velmi efektní. Kurz je vhodný pro začátečníky, kteří nemají s letováním žádnou zkušenost i pro mírně pokročilé, kteří se chtějí v technice zdokonalit. Vyzkoušíme si také práci s měděným plechem, který lze v této technice také velmi snadno a efektně uplatnit. Máte-li nějaký kámen, který byste si rádi zpracovali doma, klidně si jej přineste a můžete si ho také zakomponovat do šperku. Každý účastník kurzu dostane přehledně zpracované informace o této technice v papírové podobě. Vzhledem k práci s horkou páječkou není tento kurz vhodný pro děti do 15 let.

Minimální počet účastníků: 2 osoby

Doba trvání: 4 - 5 hodin 

Registrovat

Cínované náramky/prsteny/spony do vlasů se sklem či minerály

Na kurzu se zaměříme na výrobu cínovaných prstenů, náramků či spon do vlasů. Ukážeme si práci s měděným plechem, dráty a využití různých materiálů pro zapracování do šperku. Kurz je vhodný pro mírně pokročilé, kteří již mají zkušenost s prací s cínem a páječkou, ale i šikovní začátečníci jej zvládnou. V ceně kurzu je 1 náramek či 2 prsteny, včetně materiálu a pomůcek. Máte-li doma nějaký kámen, který byste si rádi zpracovali , klidně si jej přineste a můžete si ho také zakomponovat do Vašeho výrobku. Pokud nemáte, nevadí, kabošony a kameny budou na místě k dispozici na výběr. Vzhledem k práci s horkou páječkou není tento kurz vhodný pro děti. V ceně kurzu je veškerý materiál i pomůcky na výrobu jednoho náramku nebo dvou prstenů. 

Minimální počet účastníků: 3 osoby

Doba trvání: 4 - 5 hodin 

Registrovat

FOAMIRAN - Růže na stonku

Na kurzu se naučíte, jak správně nachystat jednotlivé okvětní plátky, tvarování na žilkovače a dobarvení. Osvojíte si techniku přípravy stonku a celkovou kompletaci celé květiny. 
S sebou si přineste ostré střední a menší nůžky, případně oblíbené pití nebo svačinu. V ceně kurzu je veškerý potřebný materiál a pomůcky potřebné k tvoření.
Kurz je vhodný pro začátečníky i pokročilé. Technika na výrobu stonkové růže je jiná, tudíž ti co už vyzkoušeli růži brož, tato růže se tvoří jinak.
Délka kurzu: cca 3 - 3,5 hodiny
Minimální počet účastníků: 5 osob

Registrovat

FOAMIRAN - Jiřina

Na kurzu se naučíte, jak správně nachystat jednotlivé okvětní plátky, jak dobarvit a vytvarovat jednotlivé části Jiřiny. Za pomocí žilkovačů vyrobíme listy. Osvojíte si techniku přípravy stonku a celkovou kompletaci celé květiny. 
S sebou si přineste ostré střední a menší nůžky, případně oblíbené pití nebo svačinu. V ceně kurzu je veškerý potřebný materiál a pomůcky potřebné k tvoření.
Kurz je vhodný pro začátečníky i pokročilé. 
Délka kurzu: cca 3 - 3,5 hodiny
Minimální počet účastníků: 5 osob

Registrovat

TVOŘIVÁ OLOMOUC - 13. - 14. 10. 2018

  • Výstava je zaměřená na tvoření jak pro dospělé, tak i pro děti. Cílem je seznámit veřejnost s novými trendy ve tvoření a přivést návštěvníky k tak trochu jiné kreativní formě trávení volného času, která je nám všem tak blízká a společná.

  • Rádi bychom zajistili široké spektrum materiálů, nástrojů a nářadí pro tvoření a dále nabídli návštěvníkům ukázky, jak s nabízenými materiály pracovat. Proto počítáme samozřejmě i se zařazením kreativních dílen a workshopů.

Více info najdete na webu: www.tvoriva-olomouc.cz

PŘIJĎTE, NEBUDETE LITOVAT :-)

Vyšívaná brož "MŮRKA"

Je načase zúročit své dříve získané dovednosti v korálkové výšivce a nespokojit se jen se základy a jednoduchými kousky, takže opět zvednem laťku a vyrobíme si vyšívanou “můří” brož, na kterou využijeme nejen základní stehy korálkové výšivky, ale budeme kombinovat více stylů (obšití většího korálku, výšivka v řadách, prolínání barev), což povede k velmi efektním výsledkům. Jedná se o časově náročnou práci, takže v ceně kurzu je zahrnutá kompletní sada na zhotovení jedné brože (speciální vyšívací podklad, mačkané korálky, korálky Toho 15 a 11 v potřebné barevné kombinaci, brožový můstek, na podšití textilie alcantara nebo ultrasuede) a vytištěný fotopostup. 

K opravdovému mistrovství se i v korálkové výšivce dá dopracovat jen tréninkem a praxí, ale tento kurz vám umožní posunout vaše dovednosti na vyšší level :-)

Tentokráte budete k výšivce používat převážně korálky velikosti 15, takže pokud musíte mít brýle na čtení, pravděpodobně se bez nich na kurzu neobejdete.
 
Upozornění: Kurz je vhodný pro mírně pokročilé až pokročilé. Předpokládá se alespoň základní zkušenost s korálkovou výšivkou.
 
Délka kurzu: cca 3,5 hodiny

Registrovat

Vyšívaná brož "JABLÍČKO"

Kurz pro všechny, kteří mají rádi korálkovou výšivku a chtěli by se ji naučit anebo jen prostě zdokonalit své dovednosti.
Vyrobíme si jablíčkovou brož - naučíme se jak postupovat při vytváření vyšívaného projektu: jak zapracovat do výšivky malou swarovski rivolku, základní typ vyšívacího stehu, jak střídat při vyšívání různé typy a velikosti korálků tak, aby vznikla zajímavá struktura, jakým způsobem připevnit brožový můstek, jak celý šperk podšít a začistit. 
V ceně kurzu podrobný vytištěný návod, kompletní sada materiálu k zhotovení brože a zapůjčení veškerých pomůcek. S sebou dobrou náladu, kapku trpělivosti a chuť naučit se něco nového.
 
Kurz je vhodný pro začátečníky.
Délka kurzu: cca 3,5 hodiny

Registrovat

Náušnice - RULLA RIVOLI

Na tomto kurzu se naučíme překvapivě rychlý a snadný způsob obšívání bezdírkových bižuterních kamenů (rivoli, kabošony) pomocí dvoudírkových korálků Matubo Rulla a japonského rokajlu. Tímto způsobem si vytvoříme elegantní a nepřehlédnutelné náušnice.

Budeme pracovat s českými mačkanými korálky Matubo Rulla, různými druhy bižuterních kamenů (rivoli, kabošony) a s japonským rokajlem ve velikostech 15/0, 11/0 a 8/0. V ceně je balíček materiálu na jeden pár náušnic (bez kovodílů) + návod v elektronické podobě.

Kurz je určen pro začátečníky a mírně pokročilé. Předchozí zkušenosti s šitím z korálků vítány, ale nejsou nutné.

Trvání: cca 2-3 hodiny

Registrovat

Panenka "CHIC LADY"

Panenka, princezna, chic dáma a nebo tanečnice? Záleží jen na Vás, jak si svou panenku obléknete a čím budete chtít, aby byla :-).

Na kurzu si do korálků oblékneme panenku, která se dá použít jako přívěsek na krk či kabelku. Základem obšití je peyote steh, jehož základy se naučíme.

Pracovat budeme s rokajlem, ale k dispozici budou i další typy korálků pro doladění dokonalého panenčina outfitu. 

Kurz je vhodný pro začátečníky a děti od 15 let. 

Délka kurzu cca 3 hodiny. 

Minimální počet účastníků: 2 osoby 

Registrovat
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.