Kurzy, dílny, srazy

Panenka "CHIC LADY"

Panenka, princezna, chic dáma a nebo tanečnice? Záleží jen na Vás, jak si svou panenku obléknete a čím budete chtít, aby byla :-).

Na kurzu si do korálků oblékneme panenku, která se dá použít jako přívěsek na krk či kabelku. Základem obšití je peyote steh, jehož základy se naučíme.

Pracovat budeme s rokajlem, ale k dispozici budou i další typy korálků pro doladění dokonalého panenčina outfitu. 

Kurz je vhodný pro začátečníky a děti od 15 let. 

Délka kurzu cca 3 hodiny. 

Minimální počet účastníků: 2 osoby 

Registrovat

Drátované šperky pro pokročilé

Na kurzu si ukážeme, k čemu všemu se dá využít gizmo, jak se pracuje s wig jigem, drhá z drátu, rozklepává, dělá výplet. Pracovat budeme s lakovanými měděnými a nerezovými dráty, korálky a zlomky minerálů. V ceně kurzu je veškerý materiál a pomůcky.

Délka kurzu: cca 3 hodiny.

Délka kurzu: cca 3 hodiny.

Minimální počet účastníků: 4 osoby

Registrovat

Šitý přívěsek "CLAIRE"

Na tomto kurzu si ušijeme donut ve formě přívěsku za použití nových dvoudírkových korálků TRIOS, dále ohňovek a rokailu.  Přívěsek Claire je originálním autorským nápadem, v rámci kurzu obdržíte přehledně zpracovaný tištěný návod, podle kterého budete schopni přívěsek znovu ušít i doma. Naučíte se základní pravidla šitého šperku, ukážeme si, jaké materiály lze používat, jak nastavit nitě a jak celou práci dokonale začistit, aby vypadala profesionálně. Pracovat budeme se širokým spektrem druhů korálků i barev, které dostanete na místě k dispozici na výběr. V ceně kurzu je materiál na výrobu jednoho donutu (bez kovodílů). Kurz je vhodný i pro šikovné začátečníky a děti od 12 let.

Minimální počet účastníků: 3 osoby 

Délka kurzu cca 3,5 hodiny.

Registrovat

Drátované šperky pro pokročilé

Na kurzu si ukážeme, k čemu všemu se dá využít gizmo, jak se pracuje s wig jigem, drhá z drátu, rozklepává, dělá výplet. Pracovat budeme s lakovanými měděnými a nerezovými dráty, korálky a zlomky minerálů. V ceně kurzu je veškerý materiál a pomůcky.

Délka kurzu: cca 3 hodiny.

Minimální počet účastníků: 3 osoby

Registrovat

Náušnice "INCA"

Na tomto kurzu si vytvoříme velmi efektní a nepřehlédnutelné vzorované obšívané kuličky inspirované populárním etno stylem. Z kurzu si odnesete dva hotové korálky, které si můžete v případě zájmu ihned zkompletovat do náušnic.
Budeme pracovat s japonským rokajlem Miyuki Delica 11/0, TOHO Bugles a TOHO či Miyuki Round 15/0. V ceně kurzu je balíček materiálu na dvě obšité kuličky + volitelně kovodíly ke kompletaci náušnic.
Kurz je vhodný pro mírně a středně pokročilé. Předpokládá se znalost peyote stehu.

Délka kurzu: cca 2-3 hodiny 

Registrovat

Vitrážové šperky

Na kurzu si vyrobíme plochý vitrážový šperk s motivem dle vlastního návrhu z barevných vitrážových skel. Naučíme se, jak sklo kombinovat s dráty a dalšími doplňky. Zpracujeme si šablonu a osvojíme si práci se sklem. Dále si ukážeme jak správně zacházet s pájecím perem, bruskou na sklo a ostatními pomůckami. Materiál i všechny pomůcky dostanete k dispozici, s sebou si vezměte pouze dobrou náladu. Kurz je skvělým základem pro další kurzy techniky vitráží Tiffany. 

Délka kurzu cca 4 hodiny Kurz není vhodný pro děti do 15 let - práce se sklem a horkou páječkou.

Minimální počet účastníků: 3 osoby

Registrovat

Plstěná veverka

Na tomto kurzu si vyrobíte malou plstěnou veverku z barveného ovčího rouna, určenou k dekoraci. K výrobě využijeme techniku suchého plstění. Ovčí rouno je velmi příjemný přírodní materiál, ideální na 3D tvoření.

Technika je vhodná pro všechny, bez předchozích zkušeností. V ceně materiál a pomůcky na tvoření.

Kurz je vhodný i pro děti starší 12 let.

Délka kurzu: 2,5 - 3 hod.

Registrovat

Foamiran - RŮŽE

Na kurzu si vytvoříme růži na brožovém můstku. Vyzkoušíte si, jak správně nachystat jednotlivé okvětní plátky,  vystřihnutí podle šablon, barvení  jednotlivých lístků a následně jejich tvarování. Samozřejmě si nakonec osvojíte techniku, kdy celou růži zkompletujeme a zasadíme do brožového můstku. Součástí kurzu je i použití žilkovačů a vytvoření zelených lístků  růže.

Na kurz si vezměte sebou ostré střední a malé nůžky.

Vhodné pro začátečníky i pokročilé.

Délka kurzu: cca 3 hodiny 

Registrovat

Foamiran - LILIE NA STONKU

Nakurzu se naučíte, jak si správně nachystat jednotlivé okvětní plátky, vystřihnutí podle šablon, barvení jednotlivých lístků a následně jejich tvarování. Osvojíte si techniku přípravy stonků a celkovou kompletaci. Součástí bude i použití žilkovačů a příprava zelených lístků. Lilie bude mít dva květy a poupě a bude na stonku.
Co sebou na kurz: ostré malé a střední nůžky
V ceně kurzu je potřebný materiál na výrobu květin a zapůjčení žilkovačů, žehličky a tavné pistole s dalším potřebným vybavením.
Kurz je vhodný i pro začátečníky a děti od 12 let. 
Délka kurzu: 4-5 hodin

Registrovat

Enkaustika na květinové téma

Rozkvetlé jarní období je skvělou inspirací na tvoření. Na kurzu enkaustiky se tentokrát naučíte tvořit různé květiny v detailu i v krajině.  Využijeme i nevšední materiály při malování, vyzkoušíte si tvoření detailů enkaustickým perem a kouzelné efekty horkým vzduchem.

Malování horkým voskem je relaxační technika a je vhodná pro všechny, bez ohledu na výtvarné schopnosti.

Kurz je vhodný i pro děti od 12 let.  K dispozici je veškerý materiál na tvoření. 

Délka trvání: 2,5 hod.

Registrovat