Kurzy, dílny, srazy


Pokud není u konkrétního kurzu uvedeno jinak, kurzy se vždy konají přímo v našich obchodech.

3D rámeček na fotky

Propojit malování a tvoření v prostoru umožňuje netoxické, ekologické médium zvané Powertex. Na tomto kurzu si vyrobíte velmi originální rámeček na fotografii, při kterém můžete využít svoji fantazii, chuť experimentovat a taky recyklovat různé materiály a zbytky z jiných kreativních činností.

Budeme pracovat s látkami, dřevem, korálky, přírodninami, různým galanterním materiálem, akrylovou barvou, lepidlem atd.

Technika je vhodná pro všechny, bez předchozích zkušeností s malbou.

S sebou si, prosím, vezměte něco na převlečení. V ceně materiál a pomůcky na tvoření.

Délka kurzu: ccan3,5 hod.

Minimální počet účastníků: 2

 

Registrovat

Náušnice TROJÚHELNÍKY – steh PEYOTE

Na tomto kurzu si vytvoříme náušničky peyotovým stehem, pro mladé i starší dámy. Tento steh se určitě bude hodit i při výrobě jiných šperků a jiných výrobků.

Budeme pracovat s korálky preciosa 10/0 nebo miyuky či toho 11/0, dle výběru.

Návod postupu, veškerý materiál a pomůcky jsou v ceně kurzu.

Kurz je vhodný pro začátečníky bez předešlé zkušennosti s šitým šperkem. 

Doba trvání: 2 - 3 hodiny

Minimální počet účastníků: 3 osoby

Registrovat

Náušnice "Orbit"

Na kurzu si ušijeme obří a nepřehlédnutelné náušnice v podobě šitého, bohatě zdobeného donutu. Ukážeme si jak z různých velikostí rokajlu vytvarovat dutý kroužek, který dále dozdobíme do podoby náušnice. Se zdatnějšími účastníky si ukážeme i variantu s přidanou kytičkou z korálků Rose Petals

Budeme pracovat s japonským rokajlem a korálky Miyuki Delica ve velikostech od 15/0 do 10/0, s 3mm ohňovkami a volitelně s korálky Rose Petals.
V ceně kurzu je sada materiálu na ušití jednoho páru náušnic (bez kovodílů, včetně rose petals na variantu s kytičkou).

Kurz je určen pro mírně a středně pokročilé. Předpokládají se předchozí zkušenosti s korálkováním (peyote steh, obšívání kabošonů, dobré utahování).

Nevhodné pro začátečníky.

Délka trvání: 4 hodiny 

Minimální počet účastníků: 4 osoby 

Registrovat

Korálkoví motýlci - dekorace nebo šperk?

Na kurzu se naučíme vyrábět motýlky z korálků a drátů s různými vzory. Na výběr bude široká škála barev korálků, pracovat budeme s broušenými korálky, rokajlem a měděným drátem. V rámci kurzu se naučíme základní pravidla jemného drátování a ukážeme si různé triky, jak s drátem zacházet, aby nás poslouchal.

Každý účastník dostane přehledný tištěný fotonávod, jak na výrobu motýlka, kterého je poté možné využít jako krásnou jarní dekoraci, případně opatřit brožovým můstkem a použít jako šperk. 

Veškeré pomůcky i materiál jsou v ceně kurzu. Kurz je vhodný i pro začátečníky a děti od 12 let. Z kurzu si odnesete dle šikovnosti 1-2 motýlky. 

Délka kurzu: cca 3,5 hodiny

Registrovat

Vliv barev na život

Vlivu barev podléháme všichni, často více, než si vůbec uvědomujeme. Barvy jsou schopny dodat energii, zlepšit náladu, posílit ducha, odstranit nedostatky v interiéru, pomáhají zkrásnět a zeštíhlet.

Tento relaxační kurz je zaměřený na praktické využití teorie o barvách. Prostřednictvím jednoduchých výtvarných technik vyzkoušíte kombinování a účinky barev.  Tyto zkušenosti vám pomůžou ovlivnit vaše pocity a nálady a také k doladění vaší kreativní tvorby.

Kurz je určen pro všechny bez ohledu na výtvarné schopnosti. 

V ceně kurzu je veškerý materiál na tvoření a malá brožura o barvách

Délka kurzu: 2,5 - 3 hod

Minimální počet účastníků: 2

 

 

Registrovat

Drátované šperky pro začátečníky

Přijďte si odpočinout na kurz výroby drátovaných šperků s korálky a minerály. Naučíte se pracovat s drátem, vytvářet různá očka, spirály a jiné a také, jak je dále využít a zapracovat do hotových šperků. Tento kurz je vhodný zejména pro ty, kteří nemají s drátem žádnou zkušenost a rádi by si osvojili základní znalosti práce s tímto základním šperkařským materiálem. Kurz je skvělým základem pro další kurzy drátování a rozhodně se vám bude při dalším tvoření hodit spousta triků a tipů, které si ukážeme. 

Naučíte se také tzv. KLARISKY, efektní zapracování korálků do tenoučkého drátu.

Na tento kurz budou navazovat další kurzy drátovaného šperku, pro které je tento kurz skvělým základem a zvládnutí dalších technik už pro Vás bude hračka. 

Kurz je vhodný i pro začátečníky a děti od 12 let. Veškerý materiál a pomůcky dostanete k dispozici.

Délka kurzu cca 3,5 hodiny.

Minimální počet účastníků: 3 osoby 

Registrovat

Základy cínovaného šperku - minerály

Přijďte se příjemně naladit a vyrobit si okouzlující a šperk z  přírodních kamenů v kombinaci s drátováním. Na kurzu si vyrobíme přívěsek s přírodním minerálem, který zkombinujeme s korálky, dráty a měděným plechem. Dozvíte se všechny základní informace o cínovaném šperku a potřebných pomůckách tak, abyste byli schopni následně pracovat samostatně doma. Dozvíte se spoustu různých vychytávek a naučíme se dělat cínové "kuličky", které jsou na špercích velmi efektní.

Kurz je vhodný pro začátečníky, kteří nemají s letováním žádnou zkušenost i pro mírně pokročilé, kteří se chtějí v technice zdokonalit. Vyzkoušíme si také práci s měděným plechem, který lze v této technice také velmi snadno a efektně uplatnit. Máte-li nějaký kámen, který byste si rádi zpracovali, klidně si jej přineste a můžete si ho také zakomponovat do šperku. Každý účastník kurzu dostane přehledně zpracované informace o této technice v tištěnépodobě. Vzhledem k práci s horkou páječkou není tento kurz vhodný pro děti do 15 let.

Základní znalost drátování je výhodou. Máte-li chuť, přijďte se naučit základům drátovaného šperku na kurz Drátované šperky pro začátečníky

Minimální počet účastníků: 3 osoby

Doba trvání: 4 - 5 hodin 

Registrovat

Cínované šperky pro mírně pokročilé a pokročilé - náramky/prsteny/spony do vlasů se sklem či minerály

Na kurzu se zaměříme na výrobu cínovaných prstenů, náramků či spon do vlasů. Ukážeme si práci s měděným plechem, dráty a využití různých materiálů pro zapracování do šperku.  Ukážeme si, které pomůcky, nástroje a materiály budete pro práci potřebovat a také kde je pořídit. V ceně kurzu je 1 náramek, spona či 2 prsteny, včetně materiálu a pomůcek. Máte-li doma nějaký kámen, který byste si rádi zpracovali, klidně jej přineste a můžete ho také zakomponovat do Vašeho výrobku. Pokud nemáte, nevadí, kabošony, minerály, korálky a kameny budou na místě k dispozici v široké škále k výběru.

Vzhledem k práci s horkou páječkou není tento kurz vhodný pro děti.

V ceně kurzu je veškerý materiál i pomůcky na výrobu jednoho náramku, jedné spony nebo dvou prstenů + zkušená lektorka, která se vším ráda poradí. 

Kurz je vhodný pro mírně pokročilé a pokročilé, kteří již mají zkušenost s prací s cínem a páječkou.

Základní znalost drátování je výhodou. Máte-li chuť, přijďte se naučit základům drátovaného šperku na kurz Drátované šperky pro začátečníky

Minimální počet účastníků: 3 osoby

Doba trvání: cca 6 hodin 

Registrovat

Černé drátování - PTÁČCI JARABÁČCI, poslové jara

Přijďte si na kurz vyzkoušet techniku klasického drátování s naší oblíbenou dvorní drátenicí Aničkou a vyrobit si okouzlující dekoraci z černého páleného drátu. Vyrábět budeme PTÁČKY JARABÁČKY, při jejichž výrobě si vysvětlíme základní pravidla a postupy, jak s drátem pracovat, aby nás poslouchal. Naučíte se vyrobit konstrukci ze silného drátu, kterou následně dozdobíte korálky dle svého vkusu.

Během kurzu si vyrobíte dle šikovnosti cca 2 ptáčky. Veškerý materiál i pomůcky jsou v ceně kurzu. Po celou dobu kurzu se vám bude věnovat profesionální lektorka s dlouholetou zkušeností s drátováním. 

Kurz je vhodný i pro děti od 12 let.  

Délka trvání: 3 hod.

Minimální počet účastníků: 2 

Registrovat

Základy korálkových technik

Na tomto kurzu si ukážeme základní techniky výroby šperků. Naučíme se pracovat s řetízkem, využívat základní komponenty, vyrábět různé druhy náušniček. V druhé části kurzu budeme pracovat s bižuterním lankem, které se také naučíme zpracovávat a zakončit tak, aby pod Vašima rukama vznikaly efektní šperky :-). Pomůcky i veškerý materiál jsou v ceně kurzu, hotové výrobky si odnesete domů. Kurz je určen pro začátečníky i děti (od 10let), který by rády začaly korálkovat a neví jak na to.

Délka kurzu cca 3-3,5 hodiny.

Minimální počet účastníků: 3 osoby 

Registrovat
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.