Kurzy, dílny, srazy


Pokud není u konkrétního kurzu uvedeno jinak, kurzy se vždy konají přímo v našich obchodech.

Freeform pro pokročilé - náhrdelník (celodenní)

Na tomto kurzu techniky freeform pro pokročilé se společně pustíme do tvorby velkého freeformového náhrdelníku.

Na začátku práce se podíváme na materiál, se kterým budeme pracovat a společně zvolíme vhodnou konstrukci a tvar šperku. Ukážeme si, jak navzájem pospojovat předem připravené šité komponenty, jak přecházet mezi různými stehy a technikami a jak dosáhnout požadovaného tvaru šperku, podíváme se na různé možnosti zdobení či tvorbu různých zajímavých detailů, které lze do freeformových šperků zakomponovat, ukážeme si mnoho fint a fíglů, které nám při tvorbě freeformových šperků mohou ulehčit práci a samozřejmě se (alespoň teoreticky) podíváme na různé možnosti zakončování a zapínání u freeformových šperků.

Výsledkem kurzu bude základ náhrdelníku (vzhledem k časové náročnosti práce je pravděpodobné, že si budete muset šperk dokončit doma).

Pozor - na kurz je nutné s sebou donést hotové polotovary - například obšité kabošony (jakoukoliv technikou), kolečka šitá cihlovým stehem, kusy korálkové výšivky ... minimálně tři kusy, ale můžete i více. Barevnost si zvolte dle vlastních preferencí - na místě bude dostatek materiálu, takže korálky k vašim připraveným polotovarům určitě doladíme. Více informací k polotovarům naleznete zde http://gianelle.beadforum.cz/courses/freeform_experts.php

V ceně kurzu je jedno (cca 50 g) balení freeform mixu (směs rokajlu, mačkaných korálků, minerálů a dalších druhů korálků vhodných na techniku freeform) + další spotřebovaný materiál (na místě budou k dispozici další "volné" korálky tak, abyste si svou směsku mohli doladit přesně dle potřeby). Budete-li chtít, můžete si donést část materiálu z vlastních zásob. Cena kurzu se v takovémto případě nemění.

Kurz je určen pro pokročilé, předpokládají se předchozí zkušenosti s šitím z korálků (ideální je, pokud již máte alespoň základní zkušenosti s technikou freeform). Kurz není vhodný pro začátečníky!

Délka kurzu: cca 7 hodin

Minimální počet účastníků: 4 osoby

KREATIVNÍ ZNOJMO - 12. - 13. 10. 2019

Kreativní výstava ve Znojmě, kde Qítko opět nebude chybět. 

Šití z korálků ,,Zvonečkování" 12. 10. 2019 SO

V sobotu 12. října 2019 od 10 do 14 hodin se koná kurz šití z korálků Zvonečkování.Na tomto kurzu budete mít možnost ušít si 4 korálkové mini zvonečky, které mohou sloužit jako ozdoby na stromeček. K dispozici budete mít barevný tištěný návod, podle kterého zvládnou zvonečky ušít i zručnější začátečníci.Cena kurzu: 250,- Kč + materiál (každý si přinese sám svoji barevnou kombinaci).

Seznam materiálu obdržíte e-mailem po přihlášení.Délka kurzu: 4 hodiny.

Kurz se platí převodem na účet.Lektorka: Šárka DvořákováKurz se koná při minimálním počtu účastníků 3, maximální kapacita kurzu je 13 lidí.

Kurz není vhodný pro děti do 15 let a handicapované lidi.

Kurz se koná na adrese Blanická 6, Praha 2.

Kde najdete prodejnu a dílnu Rooya v Praze?

Kurz cínování - minerály s měděnými komponenty 12. 10. 2019 SO

V sobotu 12. října 2019 od 15 do 20 hodin se koná Kurz cínování - minerály s měděnými komponenty.Jste úplný začátečník a nechybí vám chuť tvořit krásné šperky? S drátky jste nikdy nepracovali nebo jen minimálně? Příliš si nevěříte při práci s pájkou? Pokud je tomu tak, mám kurz vhodný právě pro vás. Tento kurz je obdobou kurzu “Minerály”. Jednou z hlavních součástí vašeho šperku bude minerál, který doplníte o kousek z přírody.Tento kousek přírody je měděný komponent, který si vyrábí sama lektorka, speciálně pro tento kurz. Komponenty vznikají poměděním pravé přírodniny (listy, větvičky, suché plody, květy ...). Na tomto kurzu je méně práce s drátem a plechem než v ostatních kurzech. Hlavní náplní bude očištění a úprava měděného komponentu a jeho připevnění do šperku.Lektor: Markéta Maky MošničkováCena kurzu je 1290 Kč včetně materiáluMaximální počet účastníků je 6 osob, kurz se koná při minimálním počtu 4 účastníků.

V případě naplnění kapacity kurzu máte možnost přihlásit se jako náhradník, což má několik výhod: Pokud se uvolní místo účastníka budeme vás přednostně informovat. Pokud nedojde k uvolnění místa účastníka, přednostně vám nabídneme místo v budoucích kurzech.Technika Tiffany je hobby technika tvorby vitráží. Byla vyvinuta, aby v menším měřítku napodobila efekt honosných, vitrážových oken, jaká jsou k vidění například v kostelech. Touto technikou spojování skleněných střípků můžete vytvářet menší vitráže například do dvířek kuchyňské linky nebo jen skleněné dekorace na zavěšení.Jak bývá zvykem, všechny techniky se vyvíjí a inovují. Stejně tak je to i s technikou Tiffany. V současné době se tato technika využívá k výrobě šperků. Pro dosažení větší bohatosti šperku se začaly využívat další materiály, jako jsou dráty a plechy. I samotná plochá sklíčka se začala nahrazovat kabošony různého druhu či dokonce minerály a polodrahokamy.V našich kurzech vás naučím vytvářet šperky technikou Tiffany. Každý z kurzů se zaměřuje na určitou oblast této techniky a využívá různé kombinace materiálů pro dosažení jedinečnosti šperku.
Kurz je vhodný i pro úplné začátečníky.

Tento kurz není vhodný pro děti do 15 let a hendikepované lidi.Pro více informací o kurzu kontaktujte přímo lektorku na email: sperkysdusi@seznam.czKurz se koná na adrese Blanická 6, Praha 2.

Kde najdete prodejnu a dílnu Rooya v Praze?

Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.