Kurzy, dílny, srazy


Pokud není u konkrétního kurzu uvedeno jinak, kurzy se vždy konají přímo v našich obchodech.

Plstěná kabelka přes rameno z ovčí vlny

Plstění je velmi staré řemeslo. Z vlny můžete vytvořit šaty, interiérové doplňky, boty, hračky. Moderní plstění je na jedné straně poctou tradicím, na druhé straně – je to nové slovo v textilním designu.

Přijďte si vyrobit kabelku z ovčí vlny pro sebe nebo své dítko. Za několik hodin vytvoříte plstěním krásný originální doplněk - vlna, voda, mýdlo, ruce - to je nezbytná sada materiálů! Věřte, že to není těžké a bude Vás to bavit. 

Na tomto kurzu se seznámíte se základními pojmy v technice mokrého plstění, s některými druhy vlny a dekoračních materiálu. Vyrobíme si menší kabelku, cca 20 x 20 cm, obrázek si zvolíte dle vlastní fantazie nebo si vyrobíte jednobarevnou, to už je na Vás. 

V rámci kurzu si vysvětlíme postup tak, abyste poté byli schopni kabelky vyrábět i doma. Veškerý materiál je v ceně kurzu, s sebou si přineste 2 staré ručníky a několik jednorázových rukavic (těch, co se s nimi v supermarketech nabírá pečivo :-).

Délka kurzu: cca 4 hodiny

Výsledek práce je plně závislý na vaší práci. Pracuje se většinou po celou dobu vestoje, proto kurz nedoporučujeme lidem ve slabé fyzické kondici. Úkolem lektora je Vás procesem plstění provést od začátku do konce, lektor však není zodpovědný za to, jakým způsobem svoji práci odvádíte.

 V ceně je veškerý materiál a pomůcky potřebné k výrobě

Minimální počet účastníků: 5 osob

Lektorka – Valentina Ščapova, plstění se věnuje 4 roky,vyrábí tašky papuče, návleky na ruce, interiérové doplňky (pano, koberečky), oblečení a další

Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.