Kurzy, dílny, srazy


Pokud není u konkrétního kurzu uvedeno jinak, kurzy se vždy konají přímo v našich obchodech.

Tvořivá Olomouc 7.- 8. 3. 2020

Tvořivá Olomouc se opět blíží...zapište si do diářů :-)

Korálková výšivka s filigránem

Na tomto kurzu pronikneme do tajů výroby šperků technikou korálkové výšivky. Jedná se o relativně snadnou, ale nesmírně kreativní techniku, která skýtá prakticky neomezené možnosti co do typu či tvaru výsledného šperku a umožňuje nám zpracovat i takový materiál, který by se v klasickém šitém šperku zpracovával jen velmi obtížně - jako například filigrány či jiné typy bižuterních kovodílů.

Na začátku kurzu si řekneme vše důležité k používaným materiálům, podkladovým látkám, korálkům a dalšímu materiálu, který lze v korálkové výšivce používat. Poté se pustíme do práce a vyrobíme si jednoduchý přívěsek nebo brož s filigránovým komponentem. Naučíme se jak pracovat s filigrány, jak ušít rovnou řadu korálků, jak opravit případné chyby či nerovnosti ve stehu či jak na závěr profesionálně začistit zadní stranu šperku a olemovat či případně dozdobit jeho obvod.

Pokud vás práce s filigrány neláká, můžete si na kurzu vyzkoušet základy klasické korálkové výšivky a vytvořit si přívěsek nebo brož s obšitým kabošonem.

Budeme pracovat s českým a japonským rokajlem ve velikostech 15/0 - 8/0, s kovovými filigrány a profesionálními podkladovými látkami na korálkovou výšivku. V ceně kurzu je všechen spotřebovaný materiál a zapůjčení pomůcek + návod v elektronické podobě dle zvolené varianty kurzu.

Kurz je určen pro mírně pokročilé a šikovné začátečníky. Předpokládají se alespoň základní zkušenosti s korálkováním.

Trvání: cca 4 hodiny

Minimální početúčastníků: 4 osoby 

Tvořivá Olomouc 7. 3. 2020 SO

Ve dnech 7. - 8. března 2020 proběhne prodejní výstava Tvořivá Olomouc ve Střední škole polytechnické v Olomouci.Výstava je zaměřená na tvoření jak pro dospělé, tak i pro děti. Cílem je seznámit veřejnost s novými trendy ve tvoření a přivést návštěvníky k tak trochu jiné kreativní formě trávení volného času, která je nám všem tak blízká a společná.V rámci výstavy představíme široké spektrum materiálů, nástrojů a nářadí pro tvoření a dále nabídli návštěvníkům ukázky, jak s nabízenými materiály pracovat. Samozřejmostí je i zařazení kreativních dílen a workshopů. Přijďte, bude Vás to bavit.

Všechny informace o výstavě naleznete na www.tvoriva-olomouc.czNa veletrh vám rádi dovezeme objednávku z našeho e-shopu. Ve volbě dopravy stačí zadat osobní odběr na konkrétní akci.Na našem stánku koupíte: japonský rokajl Miyuki, české perly s originálními mixy, české mačkané korálky značky Rutkovský a jejich novou jarní kolekci, kvalitní nerezové kovodíly, korálky a přívěsky, bižuterní kovodíly a velký výběr zapínání, návlekový materiál a pomůcky na korálkování, tvořivý čtvrtletník Korálki a další krásné věci.V rámci stánku bude tvořivá dílna pro děti i dospělé. Vyrobit si můžete:

- náušnice "houpačky" z dvoudírkových korálků Nib-Bit, cena 50 Kč za náušnicový pár

- šperky z perliček a přívěsků, cena 70 Kč za náušnice nebo přívěsek

- záhradku z českých skleněných korálků, cena 60 Kč za náušnice nebo přívěsek

- přívěsek Lapač snů s minerály, cena 120 Kč za přívěsek

Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.