Kurzy

Korálková výšivka s filigránem

Na tomto kurzu pronikneme do tajů výroby šperků technikou korálkové výšivky. Jedná se o relativně snadnou, ale nesmírně kreativní techniku, která skýtá prakticky neomezené možnosti co do typu či tvaru výsledného šperku a umožňuje nám zpracovat i takový materiál, který by se v klasickém šitém šperku zpracovával jen velmi obtížně - jako například filigrány či jiné typy bižuterních kovodílů.

Na začátku kurzu si řekneme vše důležité k používaným materiálům, podkladovým látkám, korálkům a dalšímu materiálu, který lze v korálkové výšivce používat. Poté se pustíme do práce a vyrobíme si jednoduchý přívěsek nebo brož s filigránovým komponentem. Naučíme se jak pracovat s filigrány, jak ušít rovnou řadu korálků, jak opravit případné chyby či nerovnosti ve stehu či jak na závěr profesionálně začistit zadní stranu šperku a olemovat či případně dozdobit jeho obvod.

Pokud vás práce s filigrány neláká, můžete si na kurzu vyzkoušet základy klasické korálkové výšivky a vytvořit si přívěsek nebo brož s obšitým kabošonem.

Budeme pracovat s českým a japonským rokajlem ve velikostech 15/0 - 8/0, s kovovými filigrány a profesionálními podkladovými látkami na korálkovou výšivku. V ceně kurzu je všechen spotřebovaný materiál a zapůjčení pomůcek + návod v elektronické podobě dle zvolené varianty kurzu.

Kurz je určen pro mírně pokročilé a šikovné začátečníky. Předpokládají se alespoň základní zkušenosti s korálkováním.

Trvání: cca 4 hodiny

Minimální početúčastníků: 4 osoby 

Sobota 07.03.2020 09:00
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.