Kurzy, dílny, srazy


Pokud není u konkrétního kurzu uvedeno jinak, kurzy se vždy konají přímo v našich obchodech.

3D rámeček na fotky

Propojit malování a tvoření v prostoru umožňuje netoxické, ekologické médium zvané Powertex. Na tomto kurzu si vyrobíte velmi originální rámeček na fotografii, při kterém můžete využít svoji fantazii, chuť experimentovat a taky recyklovat různé materiály a zbytky z jiných kreativních činností.

Budeme pracovat s látkami, dřevem, korálky, přírodninami, různým galanterním materiálem, s akrylovou barvou, lepidlem atd.

Technika je vhodná pro všechny, bez předchozích zkušeností s malbou.

S sebou si, prosím, vezměte něco na převlečení

Délka kurzu: 4 hod.

V ceně materiál a pomůcky na tvoření.

Minimální počet účastníků: 2

Malba horkým voskem - ENKAUSTIKA

Malba horkým voskem

 

Srdečně zvu na relaxační kurz plný barev a fantazie, na malování horkým voskem, technikou známou již od dob starých Římanů. Malbě voskem se věnoval i Pablo Piccaso, ovšem vy si na kurzu díky moderním technologiím vyzkoušíte práci se speciální enkaustickou žehličkou a s enkaustickým perem.  

Enkaustika je způsob malby, který je vhodný pro každého, bez ohledu na výtvarné schopnosti.Potěší vás, že malba může být tak jednoduchá a určitě překvapíte sebe i svou rodinu svým talentem.

Kurz je vhodný i pro děti od 12 let.  K dispozici je veškerý materiál na tvoření. 

S sebou si, prosím, vezměte zástěru nebo staré tričko, které lze ušpinit barvou.

Délka trvání: 2,5 hod

Minimální počet účastníků: 2

Přívěsek/brož "Bohemian Flower"

Na tomto kurzu si ukážeme, jak lze v korálkové výšivce pracovat s různými tvary mačkaných korálků (především ve tvaru lístků) a vytvoříme si úchvatný přívěsek nebo brož ve tvaru květiny. Nejprve si obšijeme drobný kabošon a poté budeme postupně našívat listy a tvarovat samotnou květinu a ukážeme si tipy a finty pro práci s členitými tvary v korálkové výšivce - včetně "skrytého" zavěšení, které často používám ve svých projektech.

Budeme pracovat s japonským rokajlem TOHO 11/0 a 15/0, 12mm kabošony, různými druhy českých mačkaných korálků ve tvaru lístku, kapky, čočky a dalších. V ceně kurzu je "all-inclusive" balíček materiálu na jeden přívěsek nebo brož + návod pokrývající základní principy korálkové výšivky.
Vzhledem k časové náročnosti výroby je možné, že si budete muset výrobek dokončit doma (závěrečné lemování/začišťování).

Veškeré pomůcky budou na kurzu k dispozici, nicméně pro větší komfort při práci doporučuju si přinést (pokud máte):
Malé ostré nůžky
"Pájku" na nitě
Své oblíbené bižuterní lepidlo
Malou pevnou krabičku na odnesení výrobku

Kurz je určen pro mírně a středně pokročilé. Předchozí zkušenosti s šitím z korálků (ideálně znalost základů korálkové výšivky) podmínkou. Nevhodné pro začátečníky.

Trvání: cca 5 hodin

Minimální počet účastníků: 4 osoby 

Základy cínovaného šperku - minerály

Přijďte se příjemně naladit a vyrobit si okouzlující a svěží šperk z  přírodních kamenů v kombinaci s drátováním. Na kurzu si vyrobíme přívěsek s přírodním minerálem, který zkombinujeme s korálky, dráty a měděným plechem. Dozvíte se všechny základní informace o cínovaném šperku a potřebných pomůckách tak, abyste byli schopni následně pracovat samostatně doma. Dozvíte se spoustu různých vychytávek a naučíme se dělat cínové "kuličky", které jsou na špercích velmi efektní.

Kurz je vhodný pro začátečníky, kteří nemají s letováním žádnou zkušenost i pro mírně pokročilé, kteří se chtějí v technice zdokonalit. Vyzkoušíme si také práci s měděným plechem, který lze v této technice také velmi snadno a efektně uplatnit. Máte-li nějaký kámen, který byste si rádi zpracovali, klidně si jej přineste a můžete si ho také zakomponovat do šperku. Každý účastník kurzu dostane přehledně zpracované informace o této technice v tištěnépodobě. Vzhledem k práci s horkou páječkou není tento kurz vhodný pro děti do 15 let. Základní znalost drátování je výhodou. 

Minimální počet účastníků: 3 osoby

Doba trvání: 4 - 5 hodin 

Černé drátování - PARNÍK

Na tomto kurzu se naučíte pracovat s klasickým černým taženým drátem. Vyrobíte si PARNÍK, kterÝ si můžete dozdobit korálky a různými drobnostmi dle vlastního výběru a vkusu. Naučíte se spoustu triků, jak s drátem pracovat, jaké nářadí používat i jak výsledné výrobky ošetřovat. Kurz je vhodný i pro začátečníky a děti od 12 let. Všechny pomůcky i materiál jsou v ceně kurzu.

Délka kurzu: 3-3,5 hodiny

Minimální počet účastníků: 3 osoby 

Kurz malování AKRYLEM - základy

Srdečně vás zvu na kurz malování akrylem určený zejména začátečníkům. Akrylové barvy jsou úžasným výtvarným médiem, které prostřednictvím vodou ředitelných barev umožňuje vytvářet nádherné barevné obrazy.

Na kurzu společně krok za krokem vytvoříme jednoduchou krajinu, při které si zkusíte pár základních tahů. Řekneme si něco málo o míchání barev, kompozici, perspektivě. Malovat budeme na plátno napnutém na rámu.

Tento kurz je pouhým nástinem, ukázkou, jak lze pracovat s akrylovými barvami. Pokud vás tato technika zaujme, je možné si domluvit pokračovací kurz.

Kurz je určen všem, kteří se chtějí naučit základy malby. Přijďte si odpočinout od svých každodenních starostí a užijte si relax při malování.

Kurz je vhodný pro všechny, bez ohledu na výtvarné schopnosti.

Veškerý materiál na tvoření je k dispozici.

S sebou si, prosím, vezměte zástěru nebo staré tričko, které lze ušpinit barvou.

Délka kurzu: 3 hod

Minimální počet účastníků: 2

Foamiran - KOPRETINA

V červnu jsme se naučili jak vyrobit vlčí mák a k dokonalé květině, natrhané na louce, patří jistě i KOPRETINA. Proto vás naučím jak tuto krásku mezi lučními květinami vyrobit. Budeme pracovat s Foamiranem, žilkovači (které budou novinkou), ukážeme si jak na okvětní lístky a vyrobíme si samozřejmě i střed kopretiny. Nebude to však jediná novinka a proto, kdo má rád luční kvítí, určitě neváhejte a přijďte.
Veškerý materiál k výrobě kopretiny dostanete k dispozici.
DŮLEŽITÉ: Vezměte si sebou, dvoje ostré nůžky, jedny střední a ideálně jedny malé nebo manikúrní. A samozřejmě super náladu.
Délka kurzu: 4 hodiny 
Minimální počet účastníků: 5 osob

Foamiran - CHRPA

Moc mě těší, že vás mohu naučit další luční květinu. K vlčímu máku a kopretině je potřeba přidat další a zároveň i jinak barevnou. Ano, vyrobíme si chrpu, aby naše kytice byla dokonalá. Opět budeme pracovat s Foamiranem a také s novým lepidlem. Prozradím vám další vychytávky, jak na výrobu květin a čím si můžeme pomoci při výrobě. Samozřejmě nám při práci nebudou chybět ani olejové pastely. Veškerý materiál na výrobu budete mít k dispozici. Vás požádám vezměte si sebou dvoje ostré nůžky, jedny střední a ideálně jedny malé nebo manikúrní. A samozřejmě super náladu.
DŮLEŽITÉ: Vezměte si sebou, dvoje ostré nůžky, jedny střední a ideálně jedny malé nebo manikúrní. A samozřejmě super náladu.
Délka kurzu: 4 hodiny 
Minimální počet účastníků: 5 osob

Náušnice "La Peregrina"

Na kurzu si vytvoříme velmi efektní a nepřehlédnutelné náušnice/korálkové korálky ve tvaru kapek. Kombinací několika typů korálků a základních technik vytvoříme základní konstrukci kapky, kterou dále dozdobíme a vytvarujeme do finální podoby.

Budeme pracovat s 4mm a 3mm ohňovkami, dvoudírkovými korálky Matubo Miniduo a Ginko, japonským rokajlem ve velikostech od 10/0 do 15/0 a s plastovými výplňovými korálky. V ceně kurzu je balíček materiálu na jeden pár náušnic (bez háčků).

Kurz je určen pro pokročilé. Předpokládají se předchozí zkušenosti s korálkovou geometrii (CRAW, kulička ze 30 korálků). Nevhodné pro začátečníky.


Délka kurzu: cca 3 hodiny

Minimální počet účastníků: 3 osoby 

Cínované dekorace - LAPAČ SNŮ s minerály

Přichází další ze série kurzů cínování. Tentokrát se posuneme ještě o kousek dál a vyrobíme si větší cínovaný objekt  - LAPAČ SNŮ (průměr - 10 -15 cm, dle vlastního návrhu). Budeme zpracovávat přírodní kameny, achátové plátky a korálky dle vlastního vkusu a výběru a zkombinujeme je s drátováním. Dozvíte se spoustu různých vychytávek a opět si zopakujeme, jak udělat cínové "kuličky", které jsou na výrobcích velmi efektní.

Kurz je vhodný pro mírně pokročilé, kteří se chtějí v technice zdokonalit a najít nové možnosti. Před tímto kurzem doporučujeme absolvovat kurz Základy cínovaného šperku, na který se můžete přihlásit zde: 

https://www.qitko-hobby.cz/kurzy/zaklady-cinovaneho-sperku-mineraly-2472/

Vzhledem k práci s horkou páječkou není tento kurz vhodný pro děti do 15 let. Základní znalost drátování je výhodou. 

Délka kurzu - cca 4 hodiny.

Vzhledem k délce kurzu doporučujeme vzít si s sebou malou svačinku. 

Minimální počet účastníků: 3 osoby

Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.