Kurzy, dílny, srazy


Pokud není u konkrétního kurzu uvedeno jinak, kurzy se vždy konají přímo v našich obchodech.

Skleněná mozaika - TÁC - 750.-/MÍSA - 750.-/STOLEK - 1500.-

Na kurzu skleněné mozaiky si ozdobíme:

1. MÍSU (pr. 36 cm) - 750,-  nebo

2. TÁC (38 x 58 cm) - 750,- nebo

3.STOLEK (pr. 48 cm, výška 62 cm) - 1500,-

mozaikou z barevných vitrážových skel. V rámci kurzu si navrhnete šablonu, kterou pak zpracujeme do hotového výrobku. Naučíte řezat, lámat a štípat sklo a také, jak mozaiku správně vyspárovat a začistit. Pomůcky i materiál jsou v ceně kurzu. Kurz je vhodný i pro začátečníky a děti od 15 let. Z kurzu si odnesete hotovou začištěnou mísu, tác nebo stolek. Při přihlášení prosím do poznámky uveďte, zda máte zájem o tác, mísu nebo stolek.

V případě, že budete vyrábět stoleček, složíme jej po dokončení opět do původní krabice o velikosti cca 50x50x7 cm, abyste byli schopní jej v pořádku dovézt domů.

Délka kurzu: cca 7-8 hodin

Tiffany vitráže - ANDĚLSKÉ BYTOSTI

Na kurzu si vyrobíme ANDĚLA z barevných vitrážových skel technikou ploché vitráže. Naučíme se navrhnout a zpracovat šablonu a osvojíme si práci se sklem. Dále si ukážeme, jak správně zacházet s páječkou a ostatními pomůckami. Materiál i všechny pomůcky dostanete k dispozici, s sebou si vezměte pouze dobrou náladu. 

Délka kurzu cca 5 hodin

Kurz je vhodný i pro úplné začátečníky a není vhodný pro děti do 15 let - práce se sklem a horkou páječkou.

Minimální počet účastníků: 3 osoby

Lektorka: Marta Qítko Nevrlá

Drátované vánoční ozdoby

Tento kurz je vhodný zejména pro ty, kteří chtějí zvládnout základní práci s drátem tak, aby práce vypadala profesionálně. Na kurzu budeme vyrábět ozdoby z měděného drátu. Pracovat budeme s drátem různých průměrů, naučíme se vytvářet různá očka, spirály a jiné tvary, které se následně dají využít k dalšímu zapracování do hotových výrobků. Ukážeme si základní pravidla práce s drátem a řekneme si, jaké pomůcky a nástroje používat.

V ceně kurzu je veškerý materiál, pomůcky a široká škála korálků na zdobení. 

V rámci kurzu si každý účastník vyrobí 3-4 ozdoby, dle šikovnosti a složitosti zdobení. 

Kurz je vhodný i pro začátečníky a děti od 12 let. 

Délka kurzu cca 3 hodiny. 

Minimální počet účastníků: 3 osoby

Základy ketlování - CINKÁČKY

Tento kurz je zaměřen na úplné základy práce s kovovými komponenty. Jste-li korálkový začátečník a chcete se od pouhého navlékání posunout o kousek dál, je tento kurz určen právě pro Vás.

Vyrobíme si cinkavý náramek a náušnice základní technikou ketlování. Vysvětlíme si, jak udělat pravidelná očka, které komponenty se na co používají a jak je spojit dohromady tak, aby šperky byly efektní a správně sestavené. Ukážeme si různé tipy a triky, které vám ulehčí práci a vysvětlíme si, které pomůcky a nástroje jsou pro začátek potřeba. Vysvětlíme si, které korálky jsou na co vhodné a jak je používat. 

V ceně kurzu je materiál na jeden set šperků. K dispozici bude široká škála korálků a komponentů v různých barvách a tvarech. Soupravu si tak vyladíte přesně podle svých představ. 

Kurz je vhodný pro úplné začátečníky a také děti od 10 let. 

Délka kurzu: cca 3 -3,5 hodiny

Minimální počet účastníků: 4 osoby 

Chaloupka - dekorační svícen

Máte chuť experimentovat a rádi recyklujete?

Na tomto kurzu si vyrobíte dekorační svícen z Powertexu ve tvaru pohádkové chaloupky. Toto netoxické, ekologické médium umožňuje tvoření v prostoru a práci s různými materiály. Využijeme různé zbytky z jiných kreativních činností, budeme pracovat s látkami, dřevem, korálky, přírodninami, různým galanterním materiálem, s akrylovou barvou, lepidlem atd.

Svícen ve tvaru pohádkové chaloupky můžete využít jako dekoraci na terasu, na balkon, na poličku ke květinám, nebo jako kouzelný dárek pro své blízké.

Veškerý materiál na tvoření je k dispozici. S sebou si, prosím, vezměte zástěru nebo staré tričko, které lze ušpinit barvou.

Technika je vhodná i pro zčátečníky a děti od 10 let.

Délka kurzu: 4,5 - 5 hod.

Minimální počet účastníků: 2

Mikulášský obrázek z linorytu

Připravte svým blízkým originální mikulášské pytlíčky na pamlsky či vánoční přáníčka a novoročenky.

Na tomto kurzu si vyzkoušíte velmi expresivní grafickou techniku patřící do výtvarné skupiny Tisk z výšky. Vytvoříte si vlastní návrh obrázku, který speciálním dlátkem vyryjete do lina, matrici poté vytisknete na papír a také na textil. Vznikne vám velmi originální obrázek, který můžete využít pro vaše další tvoření. Obyčejnou plátěnou tašku nebo i tričko můžete proměnit ve velmi originální designový kousek, praktické využití určitě najdete i při vaší scrapbookové tvorbě.

Pro inspiraci jsou připraveny různé mikulášské a vánoční motivy, aby jste se nemuseli trápit otázkou  "co kreslit?".

Tato technika díky nutnosti velké koncentrace při tvorbě vám pomůže zapomenout na starosti všedních dnů a jistě vás potěší i praktickým využitím.

V ceně materiál a pomůcky na tvoření.

Těším se na vaše originální nápady.

Vhodné i pro děti od 12 let.

Délka kurzu: 3-3,5 hod.

Minimální počet účastníků: 2 osoby 

 

Tiffany vitráže - ANDĚLSKÉ BYTOSTI a jiné vánoční dekorace

Na kurzu si vyrobíme ANDĚLA z barevných vitrážových skel technikou ploché vitráže. Naučíme se navrhnout a zpracovat šablonu a osvojíme si práci se sklem. Dále si ukážeme, jak správně zacházet s páječkou a ostatními pomůckami. Materiál i všechny pomůcky dostanete k dispozici, s sebou si vezměte pouze dobrou náladu. 

Délka kurzu cca 5 hodin

Kurz je vhodný i pro úplné začátečníky a není vhodný pro děti do 15 let - práce se sklem a horkou páječkou.

Minimální počet účastníků: 3 osoby

FOAMIRAN - Vánoční hvězda

Na kurzu se naučíte vyrobit Vánoční hvězdu Z FOAMIRANU. Ukážeme si tvarování jednotlivých listů na žilkovači, jejich dobarvení a finální úpravu. Vyrobíme si pestíky a nakonec zkompletujeme hvězdu do květináčku.

Kurz je vhodný pro začátečníky a děti od 12 let. 

S sebou si vezměte ostré nůžky !!!! Ostatní pomůcky máte v ceně kurzu.

Délka kurzu: cca 4 hodiny 

Minimální počet účastníků: 5 osob 

FOAMIRAN - Lucernička

Na kurzu se naučíme vyrobit vánoční hvězdu z výřezů a budeme dekorovat různými drobnými vánočními ozdobami a dalšími výřezy, abychom vytvořili lucernu s vánoční tématikou.

S sebou si vezměte ostré nůžky, ostatní pomůcky a veškerý materiál je v ceně kurzu.

Vhodné pro začátečníky a děti od 12 let. 

Délka kurzu: cca 3 hodiny

Minimální počet účastníků: 5 osob

Základy cínovaného šperku - minerály

Přijďte se příjemně naladit a vyrobit si okouzlující a svěží šperk z  přírodních kamenů v kombinaci s drátováním. Na kurzu si vyrobíme přívěsek s přírodním minerálem, který zkombinujeme s korálky, dráty a měděným plechem. Dozvíte se všechny základní informace o cínovaném šperku a potřebných pomůckách tak, abyste byli schopni následně pracovat samostatně doma. Dozvíte se spoustu různých vychytávek a naučíme se dělat cínové "kuličky", které jsou na špercích velmi efektní. Kurz je vhodný pro začátečníky, kteří nemají s letováním žádnou zkušenost i pro mírně pokročilé, kteří se chtějí v technice zdokonalit. Vyzkoušíme si také práci s měděným plechem, který lze v této technice také velmi snadno a efektně uplatnit. Máte-li nějaký kámen, který byste si rádi zpracovali doma, klidně si jej přineste a můžete si ho také zakomponovat do šperku. Každý účastník kurzu dostane přehledně zpracované informace o této technice v papírové podobě. Vzhledem k práci s horkou páječkou není tento kurz vhodný pro děti do 15 let.

Minimální počet účastníků: 3 osoby

Doba trvání: 4 - 5 hodin 

Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.