Kurzy, dílny, srazy


Pokud není u konkrétního kurzu uvedeno jinak, kurzy se vždy konají přímo v našich obchodech.

Přívěsek/brož "Bohemian Flower"

Na tomto kurzu si ukážeme, jak lze v korálkové výšivce pracovat s různými tvary mačkaných korálků (především ve tvaru lístků) a vytvoříme si úchvatný přívěsek nebo brož ve tvaru květiny. Nejprve si obšijeme drobný kabošon a poté budeme postupně našívat listy a tvarovat samotnou květinu a ukážeme si tipy a finty pro práci s členitými tvary v korálkové výšivce - včetně "skrytého" zavěšení, které často používám ve svých projektech.

Budeme pracovat s japonským rokajlem TOHO 11/0 a 15/0, 12mm kabošony, různými druhy českých mačkaných korálků ve tvaru lístku, kapky, čočky a dalších. V ceně kurzu je "all-inclusive" balíček materiálu na jeden přívěsek nebo brož + návod pokrývající základní principy korálkové výšivky.
Vzhledem k časové náročnosti výroby je možné, že si budete muset výrobek dokončit doma (závěrečné lemování/začišťování).

Veškeré pomůcky budou na kurzu k dispozici, nicméně pro větší komfort při práci doporučuju si přinést (pokud máte):
Malé ostré nůžky
"Pájku" na nitě
Své oblíbené bižuterní lepidlo
Malou pevnou krabičku na odnesení výrobku

Kurz je určen pro mírně a středně pokročilé. Předchozí zkušenosti s šitím z korálků (ideálně znalost základů korálkové výšivky) podmínkou. Nevhodné pro začátečníky.

Trvání: cca 5 hodin

Minimální počet účastníků: 4 osoby 

Rousínov u Rakovníka: Kurz skleněné a keramické mozaiky - miska, květináč, stolek, tác 18. 7. 2020 SO

POZOR, KURZ SE KONÁ V DÍLNĚ V ROUSÍNOVĚ U RAKOVNÍKA :) detaily níže V sobotu 18. 7. 2020 popř. v neděli 19. 7. 2020 10 do 17 hodin se koná kurz skleněné a keramické mozaiky. Pokud si vyberete více věcí, můžete tvořit i dva dny, dílna i lektorka jsou Vám k dispozici.Na kurzu mozaiky si vyrobíte misku, květináč, stolek nebo tác podle svého výběru polepený skleněnou nebo keramickou mozaikou přímou metodou. PŘI PŘIHLAŠOVÁNÍ, PROSÍM, UVEĎTE, KTEROU VĚC či věci JSTE SI VYBRALI, e-mailem vyladíme detaily. 

cena kurzu podle objektu, který budete vyrábět:


velký obal na květináč nebo keramické pítko: 1200,-


kovový černý stolek pr. 60 nebo 47 cm dle výběru: 1500,-


dřevěný tác: 990,- (bude na výběr více tvarů a velikostí na místě)


menší obal na květináč: 890,- Květináče jsou terakotové, tj lze použít i do zahrady či jako venkovní dekoraci. Veškerý materiál, který používáme, je mrazuvzdorný.

Můžete použít vlastnoručně naštípané mozaikové střípky z krásných, barevných plochých skel, skleněné pecky a keramiku. Veškerý materiál a pomůcky jsou v ceně kurzu (kleště, bruska, lepidla, adheze, spárovačky atd). Povíme si spoustu věcí k lepení mozaiky na různé povrchy.

Při přihlášení napište, prosím, do poznámky, co budete mozaikovat, je třeba to včas objednat.

Lektor: Šárka Rooya

Kurz je vhodný i pro začátečníky.Kurz se koná na adrese Rousínov 43, 270 41 Slabce.


Je to 12 minut za Rakovníkem, po dohodě pro Vás ráda přijedu do Rakovníka (bus z Prahy cca 60 min) nebo mohu zajistit ubytování i oběd.

Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.