Kurzy, dílny, srazy


Pokud není u konkrétního kurzu uvedeno jinak, kurzy se vždy konají přímo v našich obchodech.

Kurz trénování paměti

Máte pocit, že vám paměť neslouží a rádi by jste s tím něco dělali? Nechcete se spoléhat jen na chytré mobily, kde je vše zapsané a kde si můžete "vygooglit" cokoliv? Srdečně zveme na kurz trénovaní paměti s využitím výtvarných technik. Ukážeme si pár praktických technik, které vám pomohou s trénováním paměti. Každý si umí zapamatovat mnohem víc, než si myslí. Špatná paměť neexistuje, jen ji neumíme správně používat.

Tento kurz není zaměřen na to, aby jste si zapamatovali dlouhé nesmyslné číslo, ale na to, aby vás hravou formou naučil, jak posilovat paměť a jak si pamatovat události z běžného života. Např. telefonní číslo své a svých nejbližších, nákupní seznam, anebo případně můžete využít na efektivnější učení cizích jazyků. Vyzkoušíte známé i méně známé paměťové techniky, procvičíte si také svou pozornost, soustředění a kreativitu.

Veškerý materiál na tvoření a podklady na trénování paměti jsou k dispozici.

Délka kurzu: 2,5 hod

Minimální počet účastníků: 2 osoby 

Individuální kurzy - tiffany (5h) 26. 9. 2019 ČT

Srdečně vás zvu na INDIVIDUÁLNÍ kurz cínového šperku

Na tomto kurzu budete mít lektorku celých 5 hodin jen pro sebe. To vám umožní vrhnout se do větších a složitějších projektů. Téma kurzu není předem dané. Náplň kurzu bude domluvena dle vašeho přání po přihlášení. Do poznámky přihlášky napište o které z nabízených témat máte zájem. Kurz vám bude nastaven na míru, ať jste začátečník nebo pokročilý cínař.

Výhodou individuálního kurzu je dostatek prostoru a možnost práce nad rámec běžné, skupinové výuky. Na kurz si pro vás připravím přehled techniky i praktické ukázky. V případě zájmu si můžete přinést vlastní rozpracované projekty, fotografie šperků, které vás zaujaly a společně probereme jejich technickou stránku i realizaci.
Pokud máte zájem o kurz pro dva (ať už s kamarádkou nebo s přítelem) kontaktujte lektorku. Sestavím vám kurz na míru za zvýhodněné kurzovné.

Lektor: Markéta Maky Mošničková

Cena kurzu je 2500 Kč. Kurz se platí převodem na účet, informace po přihlášení.

Uvedený datum a čas konání kurzu je pouze orientační. Přesný čas a datum bude domluven individuálně po vašem přihlášení.
Termíny kurzů bývají nejčastěji vypisovány v časech: víkendové 9 -14 h nebo 16 - 21 h, všední dny 16 - 21 h.


Zvolte si z témat:


Minerály

Pokud jste úplný začátečník a přemýšlíte, kde a jakým kurzem začít, je individuální kurz “Minerály” to co hledáte. Na rozdíl od ostatních kurzů není zaměřený jen na jedno téma. Poskytne vám nejširší průřez touto technikou. Ukáže možnosti dekorování, práce s drátem, plechem a strukturou cínu. Zjistíte jak pracovat s minerály v kombinaci s horkým cínem, aby nedošlo k jejich poškození a spoustu dalších užitečných rad.
V průběhu kurzu vám předvedu mnoho způsobů práce s drátem, plechem a cínem, abyste kov a plech proměnily v jemné lístečky, vzdušné kapradí a další motivy.


Peříčka

Na kurzu si vyrobíte krásné vzdušné peříčko. Tento kurz je zaměřen na práci s plechem a drátem. Naučíte se jak pracovat s těžkým materiálem jako je drát a plech, a jak ho tvarovat, aby vznikl na pohled vzdušný a lehounký šperk, který je přesto pevný a odolný. Mimo jiné se naučíte vsazovat kameny či kabošony různého tvaru a materiálů, aby vynikla jejich krása, neuzavřely se a nezanikly ve šperku.


Mořský koník

S použitím materiálů dovezených z cest - kamínky, mušle, mořská sklíčka se naučíte vytvořit krásného mořského koníka. Na kurz si můžete přinést vámi nalezené poklady z cest nebo použít připravený materiál. Naučíte se ohýbat drát, pracovat s cínem (šupinky, hroty, perličky) a tvarovat mořského koníka, aby vypadal jako živý. Mořský koníček je tvoreček, který dokáže splynout s prostředím. Někteří koníčci umí napodobit korálový útes nebo chaluhu, aby se schovali lovcům. Na tomto kurzu se naučíte vyrobit koníka, který bude mít hrdé a vznešené proporce a zároveň si zachová nenápadnost a spojení s přirozeným prostředím.


Prstýnky

Na tomto kurzu se naučíte vytvářet cínované prstýnky z drátu, plechu a skleněných korálků či kabošonů, popřípadě vybraných minerálů. Naučíte se jak prsten tvarovat a dekorovat, aby byl pohodlný na nošení a dobře vypadal. Náplní tohoto kurzu je několik technik výroby prstýnků, které si i prakticky odzkoušíte. To znamená, že si z kurzu odnesete jeden nebo více prstýnků v závislosti na zvoleném postupu. Jednou z nejjednodušších metod výroby prstýnků je pomocí měděného pásku. Měděný pásek, který je základem pro prstýnek, tvoří pevný základ. Tato technika je obzvlášť vhodná pro úplné začátečníky. Základ je pevný a lze experimentovat s dekorací a strukturou cínu, aniž by došlo k poškození kostry.
Naučím vás i další, preciznější techniky výroby prstýnků, včetně roztahovací obroučky, která umožňuje upravení velikosti hotového prstýnku.
Výhodou individuálního kurzu je dostatek prostoru a možnost práce nad rámec běžné, skupinové výuky. Na kurz si pro vás připravím přehled techniky i praktické ukázky. V případě zájmu si můžete přinést vlastní rozpracované projekty, fotografie šperků, které vás zaujaly a společně probereme jejich technickou stránku i realizaci.


Vážky

Tento kurz je vhodný i pro úplné začátečníky. Na tomto kurzu je výhodou trpělivost a jemná práce. Naučíte se vytvářet cínové vážky. S použitím drátu a cínu se naučíte vyplétat vážkám křidélka a tvarovat je, aby byla jemná a vzdušná - jako živá. Lesk vašemu šperku dodá skleněná rivoli Swarovski, naučíte se jak ji do šperku vsadit, aby nedošlo k jejímu poškození.


Andílci

Tento kurz je vhodný pro úplné začátečníky. Zaměříme se na okřídlené bytosti ochraňující ducha i mysl a zajišťují sílu a odolnost. Sílu vašemu ochránci dodá minerál či polodrahokam, který bude jeho součástí. Zvláště se zaměříme na vytváření efektu peříček na křídlech a uchycení prostorového objektu. Nemusí se jednat pouze o anděly, každý má svého okřídleného ochránce - například Pegase. (Draci nejsou předmětem tohoto kurzu.)


Vlčí máky

Tento kurz je zaměřen převážně na práci s plechem - vytvarování květu a okvětních lístků. Pomocí drátku doplníme šperk o jemnější části - střed květu, list, poupata, makovičky. Šperk slouží zároveň jako zapínání. Můžete si vybrat mezi mechanickým a magnetickým zapínáním.


Šperky v pohybu

U tohoto kurzu je výhodou znalost práce s drátem - zpevňování okrajů. Naučíte se vytvářet pohyblivé šperky technikou Tiffany s využitím cínu, plechu a drátu. Zvláště se zaměříme na pevné a volné spoje a vícedílné šperky. Tuto techniku můžete využít například k výrobě pohyblivých postaviček i zvířátek. Tento kurz nabízím pro začátečníky pouze v individuální (nanejvýš párové) výuce. Aby mechanismus šperku správně fungoval je třeba jisté přesnosti jednotlivých částí. Proto je třeba větší pozornosti lektorky, kterou umožňuje individuální výuka.


Podzimní listy

Kurz je zaměřený hlavně na práci s plechem - stříhání tvarů a tvarování plechu. Šperky je možné doplnit o drobné motivy z drátu. Šperk se dekoruje plotýnkovým smaltem, který mu dodá barevnost. Práce s plotýnkovým smaltem je snadná a výsledek je vždy zajímavý a jedinečný.


Poháry

Na tomto kurzu si vytvoříte prostorový, dekorační pohár technikou tiffany. Zaměříme se na práci s měděnou páskou, drátem popřípadě plechem. Naučíte se jak přichytit pásku, ornamentální tvary a různé jiné materiály na prostorový objekt (sklenice). Takto můžete vytvořit jedinečnou lucerničku na svíčku či dárkový předmět k životnímu jubileu. Zájemci si mohou přinést další materiály na zkrášlení poháru (skleněné korálky, mušličky, ...)


Draci

Draci jsou mýtická stvoření opředená celou řadou legend. I když se jejich tvar těla může lišit, existují určitá pravidla a doporučení jak stavět dračí tělo aby vyjadřovalo ladnost a sílu těchto tvorů. S využitím kamene či skla si vytvoříte vlastního ochránce. Naučím vás jak vytvářet křivky dračího těla a křídel za pomoci drátu a plechu a jak vytvořit reliéf šupin s pomocí cínu. Dostanete celou řadu užitečných rad ohledně dračí anatomie a upozornění čemu je lepší se vyhnout.
Předmětem tohoto kurzu je vytváření hlavičky a těla draka s pomocí plechu a drátu - výraz tváře, šupiny a rohy. Na tomto kurzu se drakům nevytváří trojrozměrné hlavičky. Prostorovéko efektu hlaviček se docílí tvarováním drátu a nanášením cínu.


Filigránové duťásky

Na tomto kurzu se naučíte pracovat s dráty, vyplňovat cínem vybraná místa a umisťovat perličky tak, aby zůstaly na povrchu. Zájemci mohou svůj duťásek doplnit o korálky nebo drobné kabošony. Před tímto kurzem je dobré si rozmyslet, jak duťásek využijete. Jedna z možností je navléknout jej třeba na hedvábný šátek. Pokud zvolíte tuto možnost, musíte pamatovat na to, aby váš duťásek měl větší průvlek.


Komponenty

Tento kurz je vhodný obzvlášť pro ty, které už nebaví obcházet obchody, aby našli ten správný komponent. Stalo se vám už někdy, že jste uháčkovali dutinku z korálků a nesehnali vhodné zapínání?
Pokud ano.. je tento kurz jako stvořený právě pro vás.
Na tomto kurzu se naučíte vyrábět si vlastní komponenty (kaplíky, magnetická zapínání, mezidíly,..) různých druhů a tvarů s pomocí plechu a drátu.
Výhodu na kurzu budou mít ti, kteří si přinesou rozpracovaný šperk, (háčkovanou dutinku, šitý šperk,..) pro který budou komponent vytvářet.


3D draci

Na tomto kurzu si vyrobíte trojrozměrnou dračí hlavu pomocí tenkého měděného plechu. Tuto hlavičku si dále ozdobíte pomocí cínu a drátu a dodáte jí tak dračí rysy - rohy, šupiny,...
Naučíte se jak tvarovat hlavu a čelisti, jak vyrobit ostny a zuby. Můžete si vytvořit samostatnou hlavu a použít ji jako zapínání například na háčkovanou dutinku nebo šátek, nebo můžete hlavičku použít jako součást šperku. Naučím vás jak trojrozměrnou hlavičku přichytit k plochému šperku.


Skleněné lahvičky

Tento kurz je zaměřen na kontrast černé, čiré a lomu světla ve skle. Nepracuje se zde s barevnými kameny ani kabošony. Tento kurz je zaměřen na práci s dráty a plechem - vytvoříte si aplikace, které použijete k dekorování lahviček. Naučíte se jak pracovat se skleněnými ampulkami, jak je upevňovat, aby dekorace nepadala a lahvička byla pevně uchycena. Tento kurz je jedinečný v tom, že klade důraz na samotný drát a cín. Drát, plech a cín jsou zde hlavní částí šperku. Neslouží jen jako prostředek k dotvoření již tak krásného kamene či skla. Takže vám ráz šperku nenarušuje žádná barva, pouze je podtržen čistotou skleněné lahvičky, která mu dodá světlo a prostor. Vytvoříte si unikátní šperk, který vám navíc pomůže uchovat vaše vzpomínky. Můžete do lahviček vložit lísteček s přáním, sušené květy a další cennosti.


Lahvínci

Kurz Lahvínků je tématicky zaměřený na výrobu andělských ochránců ze skleněných lahviček. Na začátku kurzu si vyberete drobnou lahvičku s korkovým špuntem, ze které vytvoříte vlastního Lahvínka. Naučíte se několik způsobů jak tvořit křidélka pomocí drátu, jak je tvarovat a vyplnit, aby těžký kov vypadal jako vzdušné perutě v letu. Dále se zaměříme na technickou stránku šperku - uchycení šperku a možnosti zavěšení. Každý účastník si na kurzu vyrobí jednoho nebo více Lahvínků v závislosti na způsobu který zvolí. Na výběr budete mít z různých tvarů, velikostí, barev skleněných lahviček. Lahvínka můžete dále plnit a udělat z něj jedinečný osobní šperk. Můžete jej naplnit vzpomínkou – okvětní plátek ze svatební kytice, mušlička od moře, mikroperličky, .….
Tento kurz je zaměřen na práci s drátem. Cín je zde hlavní dekorační prvek, neslouží jen jako prostředek k dotvoření již tak krásného kamen. Vytvoříte si unikátní šperk, který vám navíc pomůže uchovat vaše vzpomínky.


Šperkovnice

Na tomto kurzu si vyrobíte krásnou „starožitnou“ truhličku na cennosti. Na začátku kurzu si vyberete dřevěnou truhličku (na výběr je ze 2 velikostí), kterou budete dále dekorovat. Vyrobíte si hlavní aplikaci na víko truhličky. Výroba aplikace na truhličku se v mnoha směrech liší od výroby šperku. Nemusíte myslet kam umístit poutko pro zavěšení ani kde je těžiště šperku. Hlavní výhodou tohoto kurzu, je pevný základ pro aplikace, který vám umožní vytvářet jemnější a křehčí části. A tak si lépe vyzkoušet vlastnosti této techniky.Kurz se koná na adrese Blanická 6, Praha 2.
Kde najdete prodejnu a dílnu Rooya v Praze?

Individuální kurzy - tiffany celodenní (10h) 26. 9. 2019 ČT

Srdečně vás zvu na celodenní individuální kurz cínového šperku - Draci

Draci jsou mýtická stvoření opředená celou řadou legend. I když se jejich tvar těla může lišit, existují určitá pravidla a doporučení jak stavět dračí tělo aby vyjadřovalo ladnost a sílu těchto tvorů. S využitím kamene či skla si vytvoříte vlastního ochránce. Naučím vás, jak vytvářet křivky dračího těla a křídel za pomoci drátu a plechu a jak vytvořit reliéf šupin s pomocí cínu. Dostanete celou řadu užitečných rad ohledně dračí anatomie a upozornění čemu je lepší se vyhnout.
Tento kurz poskytuje dostatek času a pozornosti lektorky pro vytvoření jedinečných detailů i na komplikovanějších špercích. Díky dostatku času si můžete v rámci svého šperku vyzkoušet i trojrozměrnou dračí hlavu. Tento kurz je vhodný jak pro začátečníky tak i pokročilé cínaře. Obtížnost kurzu nastavím tak aby vám co nejvíce vyhovovala a aby vám přinesla co nejvíce nových informací.

Harmonogram kurzu:

1. část kurzu 9 - 14h
- úvod do techniky cínování - vybavení, materiál, kde co sehnat a co raději nekupovat
- návrh šperku, dračí anatomie
- výběr základu pro šperk
- zpevnění a příprava základu
- samotná výroba šperku

následuje hodinová pauza na oběd

2. část kurzu 15 - 20h
- pokračování ve výrobě šperku
- finální úpravy - detaily, struktura cínu...
- patina a závěrečné povrchové úpravy

Výhodou individuálního kurzu je dostatek prostoru a možnost práce nad rámec běžné, skupinové výuky. Na kurz si pro vás připravím přehled techniky i praktické ukázky. V případě zájmu si můžete přinést vlastní rozpracované projekty, fotografie šperků, které vás zaujaly a společně probereme jejich technickou stránku i realizaci.
Pokud máte zájem o kurz pro dva (ať už s kamarádkou nebo s přítelem) kontaktujte lektorku. Sestavím vám kurz na míru za zvýhodněné kurzovné.

Lektor: Markéta Maky Mošničková

Cena kurzu je 5000 Kč. Kurz se platí převodem na účet, informace po přihlášení.

Uvedený datum a čas konání kurzu je pouze orientační. Přesný čas a datum bude domluven individuálně po vašem přihlášení.

Kurz se koná na adrese Blanická 6, Praha 2.
Kde najdete prodejnu a dílnu Rooya v Praze?

Šperky z křišťálové pryskyřice 26. 9. 2019 ČT

Ve čtvrtek 26. září 2019 od 17 do 21 hodin se koná kurz Šperky z křišťálové pryskyřice.

Přijďte si vytvořit originální šperky za pomoci techniky, která vás okouzlí svým efektem. Na kurzu si povíme o základních postupech jak pracovat s křišťálovou pryskyřicí.
Vytvoříte si přívěsek, náušnice, prstýnek. Vytvořené odlitky bude možno vyzvednout dva dny po kurzu, vzhledem k době schnutí.
Kurz je vhodný i pro děti od 12 let.

Cena kurzu: 550,- Kč včetně materiálu
Délka kurzu: 4 hodiny.
Kurz se platí převodem na účet.

Lektorka: Michaela Janáková

Kurz se koná při minimálním počtu účastníků 3, maximální kapacita kurzu je 10 lidí.
Kurz není vhodný pro děti do 12 let a handicapované lidi.


Kurz se koná na adrese Blanická 6, Praha 2.
Kde najdete prodejnu a dílnu Rooya v Praze?

Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.