Kurzy, dílny, srazy


Pokud není u konkrétního kurzu uvedeno jinak, kurzy se vždy konají přímo v našich obchodech.

Cínované šperky pro mírně pokročilé - náramky/prsteny/spony do vlasů se sklem či minerály

Na kurzu se zaměříme na výrobu cínovaných prstenů, náramků či spon do vlasů. Ukážeme si práci s měděným plechem, dráty a využití různých materiálů pro zapracování do šperku.  V ceně kurzu je 1 náramek či 2 prsteny, včetně materiálu a pomůcek. Máte-li doma nějaký kámen, který byste si rádi zpracovali, klidně si jej přineste a můžete si ho také zakomponovat do Vašeho výrobku. Pokud nemáte, nevadí, kabošony a kameny budou na místě k dispozici na výběr. Vzhledem k práci s horkou páječkou není tento kurz vhodný pro děti. V ceně kurzu je veškerý materiál i pomůcky na výrobu jednoho náramku, jedné spony nebo dvou prstenů. 

Kurz je vhodný pro mírně pokročilé, kteří již mají zkušenost s prací s cínem a páječkou.

Minimální počet účastníků: 3 osoby

Doba trvání: 5 - 6 hodin 

Na kurz se vybírá záloha 500.- (informace pro platbu zašleme po přihlášení). Zaplacením zálohy je rezervace platná, platbu je nutné zaslat nejpozději do 3 dnů od obdržení platebních údajů. Záloha je vratná nejpozději 5 pracovních dní před konáním kurzu. V případě pozdějšího odhlášení z kurzu je možné za sebe poslat náhradníka. 

Registrovat

Přívěsek "Amira"

Na tomto kurzu si vytvoříme úchvatný přívěsek v podobě krajkové hvězdy, inspirovaný geometrickými motivy typickými pro orientální architekturu.

Budeme pracovat s korálky Matubo Miniduo, Gemduo a 8/0, s 4mm ohňovkami a rokajlem o velikostech 11/0 a 15/0. V ceně kurzu je balíček materiálu na jeden přívěsek + návod v elektronické podobě.

Kurz je vhodný pro středně pokročilé, předpokládají se předchozí zkušenosti s šitím z korálků (dvoudírkové korálky, dobré utahování). Není vhodné pro začátečníky.

Trvání: cca 3,5 hodiny

Minimální počet účastníků: 5 osob

Registrovat

Náramek na paměťovém drátu (pro začátečníky)

Na tomto "all inclusive" kurzu šitého šperku pro začátečníky se spolu naučíme hned několik základních technik práce s korálky a vytvoříme si efektní a nepřehlédnutelný náramek.

Naučíme se:

* Vše co potřebujete vědět o šití z korálků - popovídáme si o tom, jaké v šitém šperku používáme korálky, návlekové materiály, nářadí a pomůcky.

* Plochý peyote steh - jedná se o jednu z nejznámnějších a nejuniverzálnějších technik šití z korálku, s nějakou z jejích variant se setkáte téměř v každém šitém šperku. My si na kurzu ukážeme tu nejjednodušší - plochou ze sudého počtu korálků - a využijeme ji k ušití jednoduchých šitých korálkových korálků ve tvaru válečku.

* Dutinku šitou herringbone stehem - herringbone steh je další populární šicí technikou a často se využívá právě pro výrobu korálkových šňůr a dutinek. My si na kurzu ušijeme několik kousků dutinky, které následně zpracujeme do náramku.

Na kurzu se důkladně seznámíme se základními principy obou technik (včetně začátku, navazování nití a zakončení) a všechno si několikrát zopakujeme, abyste si zvládli našít dostatek polotovarů ke kompletaci náramku a zároveň si obě techniky natolik osvojili, abyste je posléze byli schopni použít ve své vlastní tvorbě.

Kurz je primárně koncipován pro začátečníky, nicméně užijou si ho i pokročilejší tvůrci, kteří již s šitím z korálků zkušenosti mají. Ti se mohou těšit na pohodové a nenáročné šití se značnou mírou kreativity a pořádnou náloží "bonusových" fint, tipů a fíglů - vyzkoušíme si třeba peyote steh z lichého počtu korálků (včetně vzorování), kroucenou herringbone dutinku a spoustu variant drobných šitých korálků založených převážně na prostorovém pravoúhlém stehu.

Na závěr kurzu všechny připravené polotovary navlečeme na paměťový drát - jedná se o pevný návlekový materiál, který se často používá pro výrobu jednoduchých náramků. Paměťový drát nepotřebuje zapínání, nosí se přímo omotaný na ruce a k jeho zakončení potřebujete jen ploché či kulaté ketlovací kleště. Práce s paměťovým drátem má často pověst jednoduché techniky pro tvoření s dětmi, nicméně kombinací s šitými díly můžete i obyčejný "paměťák" povýšit na originální a honosný šperk.

(Počítejte prosím s tím, že výroba šitých dílů je poměrně časově náročná a zejména pokud je to vaše první zkušenost s korálkováním, může se stát, že nám čas vyhrazený pro kurz nebude k dokončení náramku stačit a budete si jej muset dokončit doma -  v takovém případě můžete čerpat z podrobných návodů a nebo se mnou další postup kdykoliv konzultovat prostřednictvím e-mailu nebo messengeru)

Budeme pracovat rokajlem zn. Preciosa, TOHO a Matubo, s různými druhy mačkaných a broušených korálků nebo zlomky minerálů a s paměťovým drátem. V ceně kurzu je balíček materiálu na jeden náramek + návody na všechny použité techniky v tištěné i elektronické podobě + zapůjčení pomůcek.

Kurz je vhodný pro začátečníky. Předchozí zkušenosti s korálkováním nejsou nutné. Předpokládá se kladný vztah k ručním pracem.

Trvání: cca 5 hodin

Min. 5 účastníků

Registrovat

Základy techniky KANZASHI + spona do vlasů/brož

Na tomto kurzu se poprvé seznámíme s tradiční japonskou technikou KANZASHI a dalšími možnostmi jejího využití v kreativní tvorbě. Naučíme se různé způsoby výroby kytiček, různé typy skladů lístečků a jejich kompletaci. Pod vedením lektorky si poté vyrobíte sponu do vlasů, případně brož dle vlastního výběru. 

Budeme pracovat se saténovými stuhami, které se zatavují ohněm - k tomu nám postačí obyčejný zapalovač. Kurz je vhodný pro děti od 14let.

S sebou budete potřebovat menší a velké nůžky (ostré), dále už Vám stačí jen dobrá nálada a chuť naučit se něco nového.

KANZASHI je název pro tradiční japonské ozdoby do vlasů, ale mimo Japonsko jsou tímto názvem označeny ozdobné látkové kytičky. Správný japonský název pro kytičky kanzashi je tsumami nebo tsumami kanzashi. Dnes již nejsou tyto ozdobné kytičky zdaleka jen výsadou Japonska, ale technika jejich výroby se rozšířila po celém světě. Existuje jich velké množství tvarů a variant, od jednoduchých vzorů, po složité kytice a ornamenty, které jsou hotovými uměleckými díly.

Délka trvání: 3 hodiny

Minimální počet účastníků: 5 osob

Registrovat

Základy techniky KANZASHI - STROMEČEK

Na tomto kurzu se seznámíme s tradiční japonskou technikou KANZASHI a dalšími možnostmi jejího využití v kreativní tvorbě. Naučíme se jednoduchý sklad květu a poté společně vyrobíme květinový stromeček. 

Budeme pracovat se saténovými stuhami, které se zatavují ohněm - k tomu nám postačí obyčejný zapalovač. Kurz je vhodný pro děti od 14 let.

S sebou budete potřebovat menší a velké nůžky (ostré), dále už Vám stačí jen dobrá nálada a chuť naučit se něco nového.

KANZASHI je název pro tradiční japonské ozdoby do vlasů, ale mimo Japonsko jsou tímto názvem označeny ozdobné látkové kytičky. Správný japonský název pro kytičky kanzashi je tsumami nebo tsumami kanzashi. Dnes již nejsou tyto ozdobné kytičky zdaleka jen výsadou Japonska, ale technika jejich výroby se rozšířila po celém světě. Existuje jich velké množství tvarů a variant, od jednoduchých vzorů, po složité kytice a ornamenty, které jsou hotovými uměleckými díly.

Délka trvání: 3 hodiny

Minimální počet účastníků: 5 osob

Registrovat
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.