Kurzy, dílny, srazy


Pokud není u konkrétního kurzu uvedeno jinak, kurzy se vždy konají přímo v našich obchodech.

Šitý korálek "Raya"

Na tomto kurzu si vyrobíme obří šitý korálek plný nápaditých detailů. Využijeme rozmanitých tvarů českých mačkaných a broušených korálků a vytvoříme základní konstrukci korálku, kterou pak dalšími vrstvami náročného zdobení dotvarujeme do finální podoby. Výsledkem nám bude šitá rondelka o rozměrech cca 25x30mm - hotový korálek bude vypadat efektně jako součást většího náhrdelníku a nebo jen jako soliterní přívěsek na řetízku.

Budeme pracovat s japonským rokajlem Miyuki o velikostech 15/0 a 11/0, s korálky CzechMates Crescent, Matubo Miniduo a Gemduo, s 3mm broušenými korálky a plastovými výplňovými korálky. V ceně kurzu je balíček materiálu na výrobu jednoho korálku + návod v elektronické podobě.

Kurz je určen pro pokročilé, předpokládají se předchozí zkušenosti se složitějšími šicími projekty. Není vhodné pro začátečníky.

Min. účastníků: 5
Trvání: cca 3 hodiny

Registrovat

Náramek na paměťovém drátu

Na tomto "all inclusive" kurzu pro začátečníky se spolu naučíme hned několik základních technik práce s korálky a vytvoříme si efektní a nepřehlédnutelný náramek.

Nejprve se pustíme do šicí části - seznámíme se s teoretickými základy šití z korálků (jaké korálky, jaké návlekové materiály, pomůcky a nářadí budeme potřebovat) a pustíme se do práce.

Naučíme se:

Plochý peyote steh - jedná se o jednu z nejznámnějších a nejuniverzálnějších technik šití z korálku, s nějakou z jejích variant se setkáte téměř v každém šitém šperku. My si na kurzu ukážeme tu nejjednodušší - plochou ze sudého počtu korálků - a využijeme ji k ušití jednoduchých šitých korálkových korálků ve tvaru válečku.

Dutinku šitou herringbone stehem - herringbone steh je další populární šicí technikou a často se využívá právě pro výrobu korálkových šňůr a dutinek. My si na kurzu ušijeme několik kousků dutinky, které následně zpracujeme do náramku.


Na kurzu se důkladně seznámíme se základními principy obou technik, včetně začátku a zakončení, a všechno si několikrát zopakujeme, abyste si zvládli našít dostatek polotovarů ke kompletaci náramku a zároveň si obě techniky natolik osvojili, abyste je posléze byli schopni použít v další tvorbě.

Na závěr kurzu všechny připravené polotovary navlečeme na paměťový drát - jedná se o velmi tvrdý drát, který se často používá jako nosná konstrukce pro náramky. Paměťový drát nepotřebuje zapínání, nosí se přímo omotaný na ruce a k jeho zakončení potřebujete jen ploché či kulaté ketlovací kleště. Práce s paměťovým drátem má často pověst jednoduché techniky pro tvoření s dětmi, nicméně kombinací s šitými díly takovýto náramek povýšíte na vskutku luxusní, honosný a originální šperk.

Budeme pracovat s českým i japonským rokajlem o velikostech 11/0 - 8/0, s různými druhy mačkaných a broušených korálků nebo zlomky minerálů a s paměťovým drátem. V ceně kurzu je balíček materiálu, který postačí na výrobu jednoho náramku + návody na všechny použité techniky v elektronické podobě.

Kurz je vhodný pro začátečníky. Předchozí zkušenosti s korálkováním nejsou nutné. Předpokládá se kladný vztah k ručním pracem.

Vzhledem k časové náročnosti výroby je možné, že si budete muset šperk dokončit doma.

Registrovat

Tiffany pro mírně pokročilé – PAVÍ PERO S ACHÁTEM

Pojďme se zase společně posunout o kousek dál a pustit se do něčeho většího!!! Na kurzu si z barevných vitrážových skel vyrobíme PAVÍ PERO (délka cca 50 cm) dle vlastního návrhu. Opět se zdokonalíme ve zpracování šablon a zopakujeme si práci s vitrážovým sklem. Společně si zdokonalíme techniku řezání a broušení skla, kompletování, cínování a také leštění a patinování hotového výrobku. Dále si ukážeme, jak správně zacházet s pájecím perem a ostatními pomůckami. Ukážeme si také, jak do hotového výrobku zapracovat dráty, kabošony, korálky, případně další dekorace. Materiál i všechny pomůcky dostanete k dispozici. 

Základním předpokladem pro absolvování kurzu je předchozí zkušenost s technikou Tiffany, KURZ NENÍ VHODNÝ PRO ZAČÁTEČNÍKY!!! Kurz je vhodný pro mírně pokročilé, kteří se chtějí v technice zdokonalit a najít nové možnosti. V ceně kurzu je veškerý materiál a pomůcky pro výrobu celého výrobku včetně jeho kompletace.

Po celou dobu kurzu se Vám bude věnovat profesionální lektorka s mnohaletými zkušenostmi se zpracováním skla. Samozřejmostí je poradenství v oblasti následného případného pořízení materiálu a pomůcek.

Kurz není vhodný pro děti do 15 let - práce se sklem a horkou páječkou. 

Vzhledem k délce kurzu doporučujeme vzít si s sebou oběd nebo svačinku - mikrovlnná trouba je k dispozici. 

Na kurz se vybírá záloha 500.- (informace pro platbu zašleme po přihlášení). Zaplacením zálohy je rezervace platná, platbu je nutné zaslat nejpozději do 3 dnů od obdržení platebních údajů. Záloha je vratná nejpozději 5 pracovních dní před konáním kurzu. V případě pozdějšího odhlášení z kurzu je možné za sebe poslat náhradníka. 

Délka kurzu: 6 - 8 hodin (dle šikovnosti a náročnosti zvoleného motivu).

Minimální počet účastníků: 3 osoby 

Registrovat

Plstěná brož “Sovička”

Úplně nový kurz, který opět kombinuje ovčí rouno a korálky. Technikou plstění jehlou (suché plstění) si vyrobíme malou brož v podobě roztomilé sovičky, kterou můžeme dozdobit výšivkou či různými skleněnými korálky. Brož je pevná a kompaktní, takže se jedná o časově náročnější postup, který vyžaduje značnou dávku trpělivosti a vytrvalosti, výsledkem je ale lehoučká, originální a roztomilá brož, která vyvolá úsměv na tváři každého, kdo ji uvidí.
V ceně kurzu je kompletní sada materiálu na zhotovení brože (rouno a různé korálky v potřebné barevné kombinaci, brožový můstek) a zapůjčení veškerých pomůcek.
 
Kurz je vhodný pro mírně pokročilé, zvládne i šikovný začátečník.
 
Délka kurzu: cca 3-4 hodiny

Registrovat

Květiny malované akvarelem

Podzimní příroda nás okouzluje svou nádhernou paletou barev a inspiruje k malování. Užijte si na kurzu pohodové tvoření akvarelovými barvami.  Akvarely jsou vodou ředitelné barvy a používají se už po tisíciletí. Toto umění se na první pohled může zdát složité, ale stejně jako většina věcí, potřebujete jen trochu času a trénování a vytvoříte obrázek, který vás nadchne. Krása malování akvarelovými barvami spočívá v její nepředvídatelnosti a je to vynikající způsob relaxování.

Není nutná žádná předchozí zkušenost s kreslením a malováním, na kurzu si zkusíte vytváření různých efektů, jak správně tvořit objem, jak zobrazit stín a světlo.

Délka kurzu: 3 hod.

Veškerý materiál a pomůcky na tvoření jsou k dispozici. S sebou si, prosím, vezměte zástěru nebo staré tričko, které lze ušpinit.

Minimální počet účastníků: 3 osoby 

 

Registrovat
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.