Kurzy

Základy korálkové výšivky - brož/přívěsek s knoflíkem

Na tomto kurzu společně pronikneme do tajů výroby šperků technikou korálkové výšivky a vytvoříme si jednoduchou brož s filigránem - ozdobným kovovým komponentem. Jedná se o relativně snadnou, ale velmi kreativní techniku, která nám dává takřka neomezené možnosti co do podoby výsledného šperku a umožňuje nám používat materiály, které by se v tradičních technikách výroby šitého šperku zpracovávaly jen velmi obtížně.

Dnes si společně vytvoříme jednoduchý vyšívaný šperk (brož nebo přívěsek) s keramickým knoflíkem. Na začátku kurzu si řekneme vše důležité k používaným materiálům, podkladovým látkám, korálkům a bižuterním kamenům, které lze v korálkové výšivce používat. Poté se pustíme do práce a vyrobíme si jednoduchý přívěsek nebo brož. Připravíme si náš středový komponent, naučíme se ušít rovnou řadu z různých druhů korálků, začistit zadní stranu šperku, připevnit brožový můstek, olemovat okraje šperku a nebo přidat poutko k zavěšení přívěsku.
Se zájemci si můžeme též říci jak lze do výšivky zpracovat například bezdírkové bižuterní kameny (kabošony, přírodní kameny), jak v korálkové výšivce pracovat s dvoudírkovými korálky, jak zpracovat některé druhy kovodílů, jak na bižuterní kameny se špičatou zadní stranou (šatony, rivoli) a spoustu dalších fint a tipů.

Materiál: Budeme pracovat s českým a japonským rokajlem ve velikostech 15/0 - 8/0, s mačkanými či broušenými korálky, keramickými knoflíky nebo jinými podobnými komponenty a profesionálními podkladovými látkami na korálkovou výšivku. V ceně kurzu je všechen spotřebovaný materiál a zapůjčení pomůcek + podrobný a rozsáhlý návod v elektronické podobě.

Pozor, vzhledem k časové náročnosti výroby je možné, že si budete muset šperk dokončit doma.

Kurz je určen pro mírně pokročilé a zdatnější začátečníky. Předchozí zkušenosti s šitím z korálků vítány, ale nejsou bezpodmínečně nutné, s projektem si poradí i zdatnější začátečník s kladným vztahem k ručním pracem.

Délka trvání: cca 3,5 hodiny
Minimální počet účastníků: 5 osob

Sobota 10.08.2024 09:30
Cena: 700 Kč

Celkem míst: 8 (z toho volných: 4)1. účastník


* Příjmení
* Jméno
* Email
* Telefon


2. účastník


(*) Příjmení
(*) Jméno
Email
Telefon


3. účastník


(*) Příjmení
(*) Jméno
Email
Telefon


Poznámka

Společnost TADRA TRADE ON, s.r.o. se v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů zavazuje uchovat údaje jen pro svou potřebu a nepředávat je třetím osobám. Osobní údaje jsou chráněny podle Zák. č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů. Jsou použity jen pro komunikaci se zákazníkem a vnitřní potřeby firmy.


Jedenkrát až dvakrát měsíčně vám zašleme e-mail o aktualitách z naší korálkárny. Mohou to být změny otvírací doby, pozvání na kurzy a akce a novinky v sortimentu.

Zaškrtnutím souhlasíte se zasíláním obchodních sdělení a zpracováním vyplněných osobních údajů po dobu 5 let společností TADRA TRADE ON s.r.o. Vámi udělený souhlas můžete kdykoliv odvolat nebo upravit prostřednictvím e-mailu info@qitko-hobby.cz. Společnost TADRA TRADE ON, s.r.o. je v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů povinna získat váš souhlas s využitím vaší elektronické adresy k šíření obchodních sdělení v podobě pozvánek na kurzy, výstavy a jiné akce a upozornění na novinky v rámci elektronické komunikace. Společnost se zavazuje uchovat údaje jen pro svou potřebu a nepředávat je třetím osobám. Osobní údaje jsou chráněny podle Zák. č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů. Jsou použity jen pro komunikaci se zákazníkem a vnitřní potřeby firmy.
Nejpozději do tří pracovních dnů po odeslání přihlášky Vám přijde potvrzovací e-mail, pokud se tak nestane, kontaktujte nás prosím na info@qitko-hobby.cz.


Pokud chcete registrovat víc jak 3 lidi, kontaktujte nás prosím telefonicky nebo emailem.

Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.