Kurzy

Výšivka s filigránem - pro pokročilé

Na tomto kurzu společně pronikneme do tajů výroby šperků technikou korálkové výšivky a vytvoříme si jednoduchou brož s filigránem - ozdobným kovovým komponentem. Jedná se o relativně snadnou, ale velmi kreativní techniku, která nám dává takřka neomezené možnosti co do podoby výsledného šperku a umožňuje nám používat materiály, které by se v tradičních technikách výroby šitého šperku zpracovávaly jen velmi obtížně.

Tento kurz je určen pro ty z vás, kteří již máte zkušenosti s výrobou šperků technikou korálkové výšivky. Na tomto kurzu využijeme toho, že již máte "základy" zmáknuté a nějaká rovná řada zadním stehem vás neohromí a podíváme se na náročnější témata z oblasti korálkové výšivky s filigránem teoreticky i prakticky.

Na co se můžete těšit?
* Jak se vypořádat s filigránem, který má příliš členitý okraj
* Jak se vypořádat s filigránem, který není plochý (kdy raději vytvarovat a kdy raději vyplnit, co použít jako výplň)
* Jak ve výšivce využít netradiční tvary korálků (dvoudírkové korálky, tyčinky/bugles a další)
* Jak v kombinaci s filigránem používat našívací kameny či šatonové řetězy
* Jak na složitější šperky složené z více komponentů (více filigránů, kombinace filigránu a kabošonu)
* Co s filigránem s dírou uprostřed - kombinování s obšívaným kabošonem

Z kurzu si odnesete brož a nebo přívěsek (dle náročnosti vašeho zvoleného projektu je možné, že si jej budete muset dokončit doma) + dva návody v elektronické podobě - první návod shrnuje základní teoretické i praktické principy korálkové výšivky a druhý se zabývá nejtypičtějšími fintami a fígly z výše uvedeného seznamu.

V ceně kurzu jsou všechny potřebné materiály (podkladové látky, filigrány, korálky formou volného výběru, návlekové materiály, brožové můstky) a zapůjčení pomůcek.

Ukázkové fotografie jsou pouze ilustrační - neslíbím vám, že budu mít k dispozici přesně ten materiál, který vidíte na ukázkových fotografiích a nemohu vám ani "zarezervovat" konkrétní typ filigránu. Aktuální nabídka se může lišit dle toho, co mám zrovna "skladem" a budeme si vybírat na místě z toho co bude - ale na sto procent slibuji, že dovezu ten nejzajímavější matroš, co mám aktuálně k dispozici a společně navrhneme a vytvoříme váš vlastní originální šperk.

Na kurz si můžete donést též vlastní materiál (filigrán, štrasový řetěz, našívací kameny, kabošony atd), který byste si rádi zpracovali do vyšívaného šperku, ale nejste si jisti jak na to - spolu to zkonzultujeme a bude-li to možné, také to hned provedeme.

(Použití vlastního materiálu nezakládá nárok na slevu z kurzovného nebo náhradu daného materiálu).

Kurz je určen pro pokročilé. Předpokládají se alespoň základní zkušenosti s korálkovou výšivkou. Tento kurz není vhodný pro naprosté začátečníky.

Délka trvání: cca 4 hodiny
Minimální počet účastníků: 5 osob

Sobota 13.07.2024 14:30
Cena: 700 Kč

Celkem míst: 8 (z toho volných: 2)1. účastník


* Příjmení
* Jméno
* Email
* Telefon


2. účastník


(*) Příjmení
(*) Jméno
Email
Telefon


1. náhradník:


(*) Příjmení
(*) Jméno
Email
Telefon


Poznámka

Společnost TADRA TRADE ON, s.r.o. se v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů zavazuje uchovat údaje jen pro svou potřebu a nepředávat je třetím osobám. Osobní údaje jsou chráněny podle Zák. č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů. Jsou použity jen pro komunikaci se zákazníkem a vnitřní potřeby firmy.


Jedenkrát až dvakrát měsíčně vám zašleme e-mail o aktualitách z naší korálkárny. Mohou to být změny otvírací doby, pozvání na kurzy a akce a novinky v sortimentu.

Zaškrtnutím souhlasíte se zasíláním obchodních sdělení a zpracováním vyplněných osobních údajů po dobu 5 let společností TADRA TRADE ON s.r.o. Vámi udělený souhlas můžete kdykoliv odvolat nebo upravit prostřednictvím e-mailu info@qitko-hobby.cz. Společnost TADRA TRADE ON, s.r.o. je v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů povinna získat váš souhlas s využitím vaší elektronické adresy k šíření obchodních sdělení v podobě pozvánek na kurzy, výstavy a jiné akce a upozornění na novinky v rámci elektronické komunikace. Společnost se zavazuje uchovat údaje jen pro svou potřebu a nepředávat je třetím osobám. Osobní údaje jsou chráněny podle Zák. č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů. Jsou použity jen pro komunikaci se zákazníkem a vnitřní potřeby firmy.
Nejpozději do tří pracovních dnů po odeslání přihlášky Vám přijde potvrzovací e-mail, pokud se tak nestane, kontaktujte nás prosím na info@qitko-hobby.cz.


Pokud chcete registrovat víc jak 3 lidi, kontaktujte nás prosím telefonicky nebo emailem.

Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.