Kurzy

Náramek na paměťovém drátu

Na tomto "all inclusive" kurzu pro začátečníky se spolu naučíme hned několik základních technik práce s korálky a vytvoříme si efektní a nepřehlédnutelný náramek.

Nejprve se pustíme do šicí části - seznámíme se s teoretickými základy šití z korálků (jaké korálky, jaké návlekové materiály, pomůcky a nářadí budeme potřebovat) a pustíme se do práce.

Naučíme se:

Plochý peyote steh - jedná se o jednu z nejznámnějších a nejuniverzálnějších technik šití z korálku, s nějakou z jejích variant se setkáte téměř v každém šitém šperku. My si na kurzu ukážeme tu nejjednodušší - plochou ze sudého počtu korálků - a využijeme ji k ušití jednoduchých šitých korálkových korálků ve tvaru válečku.

Dutinku šitou herringbone stehem - herringbone steh je další populární šicí technikou a často se využívá právě pro výrobu korálkových šňůr a dutinek. My si na kurzu ušijeme několik kousků dutinky, které následně zpracujeme do náramku.


Na kurzu se důkladně seznámíme se základními principy obou technik, včetně začátku a zakončení, a všechno si několikrát zopakujeme, abyste si zvládli našít dostatek polotovarů ke kompletaci náramku a zároveň si obě techniky natolik osvojili, abyste je posléze byli schopni použít v další tvorbě.

Na závěr kurzu všechny připravené polotovary navlečeme na paměťový drát - jedná se o velmi tvrdý drát, který se často používá jako nosná konstrukce pro náramky. Paměťový drát nepotřebuje zapínání, nosí se přímo omotaný na ruce a k jeho zakončení potřebujete jen ploché či kulaté ketlovací kleště. Práce s paměťovým drátem má často pověst jednoduché techniky pro tvoření s dětmi, nicméně kombinací s šitými díly takovýto náramek povýšíte na vskutku luxusní, honosný a originální šperk.

Budeme pracovat s českým i japonským rokajlem o velikostech 11/0 - 8/0, s různými druhy mačkaných a broušených korálků nebo zlomky minerálů a s paměťovým drátem. V ceně kurzu je balíček materiálu, který postačí na výrobu jednoho náramku + návody na všechny použité techniky v elektronické podobě.

Kurz je vhodný pro začátečníky. Předchozí zkušenosti s korálkováním nejsou nutné. Předpokládá se kladný vztah k ručním pracem.

Vzhledem k časové náročnosti výroby je možné, že si budete muset šperk dokončit doma.

Sobota 15.10.2022 13:30
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.