Kurzy

Korálková výšivka s filigránem - pro začátečníky

Na tomto kurzu společně pronikneme do tajů výroby šperků technikou korálkové výšivky a vytvoříme si jednoduchou brož s filigránem - ozdobným kovovým komponentem.
Já výšivku s filigránem často přirovnávám k antistresovým omalovánkám - technicky je relativně snadná a vyžaduje jen kapku přesnosti a pečlivosti - na oplátku nám ale nabídne obrovský prostor ke kreativnímu rozletu - a narozdíl od omalovánek, tohleto můžete po dokončení každý den hrdě nosit.

Tento kurz je vhodný i pro ty z vás, kdo se korálkování nikdy dříve nevěnovali - a nebo pouze formou jednoduchého navlékání. A vezmeme to spolu všechno hezky od začátku - popovídáme si něco o materiálech, které pro korálkovou výšivku používáme, co je dobré, co určitě pořídit a co raději nebrat, povíme si jak se vyznat v širokém sortimentu korálků i ozdobných kovodílů, jak vybrat jehly a nitě, jaké podkladové látky používáme a s čím se vám bude nejlépe pracovat a poté se pustíme do práce a vytvoříme si drobnou brož nebo přívěsek.

Ukážeme si, jak "vyšít" filigrán, jak ušít rovnou řadu korálků tzv. zadním stehem, na co si dát pozor a jak dosáhnout co největší přesnosti při práci, jak snadno opravit chyby při práci,  jak připevnit brožový můstek a jak celou práci na závěr profesionálně začistit a olemovat.

Z kurzu si odnesete hotovou brož, přívěsek a nebo pár náušnic + návod v elektronické podobě, který shrnuje všechny základní postupy, které jsme si na kurzu ukázali + shrnutí všech teoretických informací. Vybaveni znalostmi z kurzu se budete moci kdykoliv sami pustit do výroby dalšího šperku a nebo dále rozvíjet své znalosti.

V ceně kurzu jsou všechny potřebné materiály (podkladové látky, filigrány, korálky formou volného výběru, návlekové materiály, brožové můstky) a zapůjčení pomůcek.

Ukázkové fotografie jsou pouze ilustrační - neslíbím vám, že budu mít k dispozici přesně ten materiál, který vidíte na ukázkových fotografiích a nemohu vám ani "zarezervovat" konkrétní typ filigránu. Aktuální nabídka se může lišit dle toho, co mám zrovna "skladem" a budeme si vybírat na místě z toho co bude - ale na sto procent slibuji, že dovezu ten nejzajímavější matroš, co mám aktuálně k dispozici a společně navrhneme a vytvoříme váš vlastní originální šperk.

S sebou si vezměte pouze brýle, jste-li zvyklí je v běžném životě používat.

Kurz je určen pro všechny úrovně pokročilosti včetně naprostých začátečníků, předchozí zkušenosti s korálkováním výhodou, ale nikoliv nutností.

Délka trvání: cca 4 hodiny
Minimální počet účastníků: 5 osob

Sobota 13.07.2024 09:30
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.